Top Baneris

Šiaulių prisikėlimo aikštės architektūrinis konkursas – be nugalėtojo (1)

2016 vasario 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Paskelbti Šiaulių miesto centrinės dalies – Prisikėlimo aikštės su prieigomis – sutvarkymo projekto architektūrinės koncepcijos projekto konkurso laureatai. Tiesa, pirmoji vieta taip ir nebuvo skirta. Nebus išmokėta ir 14500 eurų premija.

Komisijos pasiteisinimas – nė vienas projektas nesurinko vidutinio įvertinimo balais „gerai“, kaip buvo nurodyta konkurso sąlygose. Viso konkursui buvo pateikti 6 projektai. Du pasiūlymai atmesti, nes neatitiko minimalių kvalifikacinių reikalavimų, keliamų paslaugos teikėjui.

Antros vietos laimėtoju paskelbta vienintelė konkurse dalyvavusi šiauliečių įmonė „RS studija“ ir architektas Vytenis Rudokas. Laimėtojui bus išmokėta 5800 eurų premija. Trečios vietoje liko MB „Archcentras“. Projekto autoriams skirta 3000 eurų premija. Vertinimo komisijos sudarytoje eilėje ketvirti liko ūkio subjektų grupė: UAB „Archimetras“ ir SĮ „Kauno planas“, o penkti – UAB „NPS projektai“.

Pasiūlymų eilė sudaryta iš pasiūlymų, kurie atitiko pirkimo dokumentuose nustatytus tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus ir reikalavimus, nustatytus pasiūlymo rengimui ir eilėje surašyti balų mažėjimo tvarka.

Su konkurso laimėtojais – bendrovėmis „RS studija“ ir MB „Archcentras“ – bus sudarytos autorinės sutartys dėl autoriaus turtinių teisių perleidimo savivaldybei. Pasirašius sutartis abi įmonės bus kviečiamos į neskelbiamas derybas dėl techninio projekto rengimo. Šįkart, patvirtino Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, paslaugos kaina nebus lemiamas veiksnys, pasiūlymai bus vertinami remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi. Techniniam projektui parengti lėšos numatytos 2016 metų biudžete.

Dar 2015-ųjų pabaigoje konkursui pateiktų projektų idėjų vizualizacijos buvo eksponuojamos elektroninėje erdvėje, Šiaulių dailės galerijoje, vyko viešas jų aptarimas. Pateiktas idėjas, nežinant jų autorystės, vertino Lietuvos architektų sąjungos sudaryta ekspertų komisija. Projektų idėjos buvo pateiktos su devizų šifrais.

Gruodžio viduryje savivaldybėje buvo atverti Šiaulių miesto centrinės dalies Prisikėlimo aikštės su prieigomis sutvarkymo projekto architektūrinės koncepcijos projekto konkurso pasiūlymai, vertinta konkurso dalyvių kvalifikacija, kurios buvo reikalaujama konkurso sąlygose.

Konkurso objektas – 9 hektarų teritorija Šiaulių miesto centrinėje dalyje, senamiestyje, tarp Vasario 16-osios, Vilniaus, Varpo gatvių ir Aušros alėjos, bei jų išklotinės – Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštė ir jos prieigos greta Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros, Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių valstybinės kolegijos bei jų prieigų (įvertinti reikės 28 hektatų ploto teritoriją).

Pagrindinis konkurso tikslas – Šiaulių centrinės miesto dalies teritorijos regeneracija pasiūlant naujos kokybės daugiafunkces erdves, atitinkančias darnaus miesto ir urbanistinės struktūros vystymo principus bei darnaus judumo gaires, pateikiant sprendinius, tinkamus aplinkai pertvarkyti įvaizdžio, ekologine, ekonomine bei socialine prasme, siekiant įgyvendinti integruotųjų teritorijų investicijų (ITI) keliamus tikslus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • ausramiest

    2018-05-15, 10:41  

    Kažkokia tragedija.. ir tai geriausias sprendimas ??? Kas per kubas bus pastatytas aikštėje? Neužtenka, kad bažnyčia su savo moderniu pastatu užstoja katedrą, tai dar vieną panašią nesąmonę pastatysit.. Bus ne aikštė, o aikštelė..

Rekomenduojami video