Top Baneris

Šiaulių oro uosto modernizavimo darbai truks iki 2021 m. pabaigos (1)

2020 lapkričio 25 d.
Lektuvas Siauliu oro uoste 36630
Šiaulių m. sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas investicijoms, modernizuojama Šiaulių oro uosto infrastruktūra. Įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, šio oro uosto atnaujinimui Vyriausybė numato skirti 4,72 mln. eurų. Šis finansavimas leis tęsti oro uosto atnaujinimą, kuris pradėtas Šiaulių miesto biudžeto lėšomis.

Ateities DNR plane numatyto projekto „MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste“  I etapas apima 747 m riedėjimo tako „B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu rekonstravimą, 4,08 ha perono „B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu, elektros ir ryšių tinklų, apšvietimo ir žiburių sistemos aplink peroną „B“ ir šalia tako „B“, 668 m patruliavimo gaisrinio kelio įrengimą. Įgyvendinant projekto II etapą, numatoma sukurti bendrąją/viešąją infrastruktūrą, kuria galėtų naudotis visi investuotojai, viešųjų aukcionų būdu išsinuomoję žemės sklypus projektui aktualioje teritorijoje. Teritorijos, kurioje būtų pagerintos investavimo sąlygos, plotas siekia 13,93 ha. 

Šiuo metu jau yra parengtas techninis projektas ir įvykdytas rangos darbų pirkimas, taip pat pasirašyta rangos sutartis ir atlikta apie pusę suplanuotų darbų. Iki šiol Šiaulių oro uosto infrasturktūros atnaujinimui naudotos Šiaulių miesto biudžeto lėšos – 5 mln. eurų. Tikimasi, kad paskyrus valstybinį finansavimą, bus galima užtikrinti darbų tęstinumą. Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimo darbus numatoma atlikti iki 2021 m. pabaigos.

Siauliu oro uostas darbai02 36757

„2,2 mln. eurų paskirti ir bus panaudoti dar 2020 metais. Viskas įvyko tiksliai taip, kaip buvo mūsų planuota ir prašyta. 100 procentų girdėjimo! Dabar mūsų tikslas yra pritraukti jaunimo dėmesį ir sukurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas. Tai išjudins ir Šiaulių miesto inžinerinę švietimo sistemos dalį“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šis projektas – vienas iš Ateities ekonomikos DNR plano projektų, skirtų gerinti ekonominei infrastruktūrai, teritorijų vystymui ir verslo aplinkos gerinimui Lietuvos regionuose.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Lukas

    2021-06-19, 14:24  

    Labadiena, norėjau paklausti ar 747 lėktuvai pradės po biški leistis į šiaulių oro uostą.

Rekomenduojami video