Top Baneris

Šiauliečiai imasi miesto gražinimo darbų

2017 vasario 28 d.
Prisikėlimo aikštė.
Prisikėlimo aikštė.
Pasidalykite straipsniu

Šiauliečiai ruošiasi atnaujinti svarbias viešąsias erdves – rekonstruoti Prisikėlimo aikštę ir jos jungtis bei prieigas, taip pat kapitališkai suremontuoti Saulės laikrodžio aikštę. Darbams finansuoti bus skirtos Šiaulių miesto integruotų teritorijų vystymo, arba vadinamosios URBAN, programos lėšos. Kaip tik baigiama rengti ir derinti šių objektų techninė dokumentacija, tad ir rekonstrukcijos darbų startas neturėtų užsitęsti – juos planuojama pradėti dar šių metų pabaigoje.

Artimiausiu laiku iš ekspertų bus gauti paskutiniai Prisikėlimo aikštės techninio projekto dokumentacijos suderinimai. Per keletą savaičių tikimasi sulaukti ir statybos leidimo, tuomet bus skelbiamas rangos darbų konkursas.

Saulės Laikrodžio aikštei atnaujinti reikalingas statybos leidimas jau yra išduotas, įvyko ir rangos darbų konkursas. Sprendiniai suderinti ir su aikštės autoriais, belieka sulaukti, kada bus skirtos reikiamos lėšos.

Prisikėlimo aikštei sutvarkyti yra numatyta apie 6 mln. eurų suma, Saulės laikrodžio aikštės atnaujinimas kainuos beveik 600 tūkst. eurų.

Saulės laikrodžio aikštė.

Saulės laikrodžio aikštė.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Projektų valdymo skyriaus vyr. specialistės Dainoros Dovidaitytės teigimu, iš viso URBAN programos lėšomis bus finansuojamas aštuonių Šiaulių centrinės dalies teritorijų atgaivinimas. Be Saulės laikrodžio aikštės kapitalinio remonto ir Prisikėlimo aikštės bei jos prieigų rekonstrukcijos, suplanuotas centrinio ir Didždvario parkų sutvarkymas, Vilniaus gatvės bulvaro ir amfiteatro rekonstrukcija, Talkšos ežero pakrantės plėtra, Aušros alėjos (nuo Žemaitės g. iki Varpo g.) viešųjų pastatų ir viešųjų erdvių sutvarkymas, viešųjų erdvių ir gyvenamosios aplinkos gerinimas teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P. Višinskio, Dubijos gatvėmis, ir P. Višinskio gatvės viešųjų erdvių pritaikymas jaunimo poreikiams.

Šiuo metu rengiami Draugystės prospekto, Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies techniniai projektai, pasirašyta sutartis dėl Kaštonų alėjos projektavimo darbų.

Didžioji dalis Šiaulių miesto veidą pakeisiančios URBAN programos darbų įsibėgės 2018–2019 metais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video