Top Baneris

Šiauliai patvirtino naujus žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių tarifus

2016 gegužės 27 d.
Pasidalykite straipsniu

2017 metais žemės mokestinė vertė, palyginti su šiais metais, didės vidutiniškai 20 proc., nes pagal Žemės mokesčio įstatymą nuo kitų metų nebetaikomos pereinamojo laikotarpio nuostatos, mažinančios žemės mokestinę vertę.

Apskaičiuojant 2017 metams žemės mokesčio tarifus, buvo išvestas vidutinis žemės mokesčio tarifas pagal atitinkamą žemės paskirties naudojimo būdą, ir jis siekia nuo 0,1 iki 4 proc.

Siūlomus žemės mokesčio tarifų dydžius 2017 metų Šiaulių miesto savivaldybės tarybai pateikė administracijos sudaryta darbo grupė, kurioje, be savivaldybės specialistų, dirbo ir socialinių partnerių atstovai.

Atsižvelgdama į darbo grupės siūlymus, savivaldybės taryba patvirtino vienodą pramonės ir sandėliavimo, inžinerinės infrastruktūros, atliekų saugojimo, rūšiavimo ir utilizavimo bei susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos tarifą – 0,4 proc. nuo žemės mokestinės vertės, kaip ir komercinės paskirties žemei. Dėl to minėtų naudojimo būdų žemės mokestis mažėja 2,50 Eur už 1 arą, palyginti su 2016 m. Suvienodinti miško žemės, mėgėjų sodų žemės ir žemės ūkio paskirties žemės tarifai – nustatytas 0,1 proc. tarifas. Mokestis už miško žemę mažėja 0,01 Eur už arą, už žemės ūkio paskirties žemę – 0,04 Eur už arą, sodų žemės mokestis didėja 0,06 Eur už arą, palyginti su 2016 m.

0,2 proc. tarifas kitais metais bus taikomas gyvenamosioms teritorijoms, visuomeninės paskirties ir bendro naudojimo teritorijoms, susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijoms.

Bet kurios pagrindinės paskirties ir naudojimo būdo nenaudojamiems žemės sklypams išlieka 4 proc. mokestis. Tokių sklypų mieste nustatyta apie 40.

Žemės mokesčiu nebus apmokestinama 7 arų žemės sklypo dalis fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nebus darbingų asmenų ir kuriems nustatytas iki 40 procentų darbingumo lygis, arba kurie yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus ar yra nepilnamečiai.

2015 metais, įvertinus apie 19 proc. suteikiamų žemės mokesčio lengvatų, į savivaldybės biudžetą sumokėta 372,1 tūkst. Eur. Įvertinus naujai patvirtintus žemės mokesčio tarifus, planuojama, kad 2017 metais į savivaldybės biudžetą bus gauta apie 333 tūkst. Eur pajamų.

Nekilnojamojo turto mokestis

Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2017 metams paliko galioti tuos pačius nekilnojamojo turto tarifus kaip ir šiais metais – 0,75 proc., o nenaudojamam arba naudojamam ne pagal paskirtį, apleistam ar neprižiūrėtam nekilnojamajam turtui – 3 proc. Taip nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad apskaičiuojant mokesčius, 2017 metais bus taikoma ta pati NT mokestinė vertė kaip 2016-aisiais.

Patvirtinus NT tarifus, apskaičiuota, kad Šiaulių mieste 2017 metais deklaruotina nekilnojamojo turto mokesčio suma gali sudaryti apie 2 969,1 tūkst. Eur.

Neprižiūrėto, nenaudojamo arba naudojamo ne pagal paskirtį nekilnojamojo turto sąrašą dar tvirtins Šiaulių miesto savivaldybės taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video