Top Baneris

2015 rugsėjo 30 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 30 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje vyko galutinis viešas Vokiečių gatvės sutvarkymo projektinių pasiūlymų aptarimas ir visų svarstymų rezultatų apibendrinimas.

Projektinių pasiūlymų pagrindinė koncepcijos paveldosauginė idėja – reabilituoti autentiškos Vokiečių gatvės trasos vaidmenį XX amžiaus antroje pusėje (išgriovus užstatymą) suformuotoje viešojoje rekreacinėje erdvėje. Pasirinktos tam priemonės – istorinių XVIII amžiaus pabaigoje susiformavusių gatvės parametrų sugrąžinimas.

Architektūriniais ženklais ir informacinėmis priemonėmis siūloma pažymėti buvusį istorinį užstatymą. Specialistų vertinimu, istorinę gatvę skyrus pėsčiųjų eismui, žmonės turėtų galimybę iš naujo atrasti istorinės gatvės ašyje esančias perspektyvas į Šv. Kotrynos, Šv. Kazimiero bažnyčias ir Rotušę bei pažinti autentiškos trasos išlikusį užstatymą. Šis sprendimas taip pat išspręstų ir užtikrintų saugų pėsčiųjų eismą, nes automobilių ir dviračių eismas būtų organizuojamas XX amžiaus antroje pusėje suformuota gatvės (asfalto) trasa.

Įgyvendinant projektą, numatyti remonto ir restauravimo darbai. Taip pat bus sprendžiamos gatvės infrastruktūros problemos: želdiniai, apšvietimas, dangos, lauko baldai ir mažoji architektūra.

vokieciu-gatve_2

Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje „vilnius.lt“ atliktos apklausos – „Ar pritariate parengtam Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projektui?“ rezultatai parodė, kad projektui pritaria 51 proc. dalyvavusiųjų apklausoje. Idėjai Vokiečių gatvėje įrengti Lietuvos garsių meno ir kultūros veikėjų įamžinimo vietą dauguma dalyvių (66 proc.) nepritarė. Remdamiesi apklausos rezultatais, šios idėjos projekto autoriai atsisakė.

Rugsėjo 15-ąją vykęs neformalus projekto aptarimas su Vokiečių gatvės gyventojais ir verslininkais atskleidė bendruomenės atstovų dvejones. Liuteronų evangelikų bažnyčios atstovai sunerimę, kad transporto apribojimas pakenks intensyviai jų bendruomenės veiklai (veikiantys senelių globos namai, lankanti pamaldas Vilniaus tarptautinė liuteronų evangelikų bendruomenė, vykstančios tarptautinės vyskupų konferencijos). Dėl automobilių stovėjimo kiemuose ir dėl kavinių lankytojų keliamo triukšmo pasisakė ir keli Vokiečių gatvės gyventojai. Jie siūlė griežčiau riboti įvažiavimą į kiemus (leisti tik gyventojams). Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas siūlė suprojektuoti ir planuojamo dviračių tako jungtis su gretimomis gatvėmis.

Pasak Miesto plėtros departamento direktoriaus Artūro Blotnio, projektinių pasiūlymų sprendiniai nekonfliktuoja ir neužkerta kelio ateityje realizuoti Vilniaus senamiesčio regeneravimo projekto ir Specialiojo plano sprendinių. Derinant ir svarstant, buvo prieita prie nuomonės – vykdyti tokius tvarkybos darbus, kurie turėtų kuo mažesnę intervenciją į požemį, tokiu būdu apsaugant  archeologinį paveldą nuo ardomųjų tyrimų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video