Top Baneris

Šeškinės daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurse pratęsimo nebebus

2017 kovo 14 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Po trečiąkart pratęsto dokumentų pateikimo termino sostinės savivaldybė paskelbė potencialius investuotojus, panorusius dalyvauti konkurse. Išankstinėje atrankoje sulaukta trijų dalyvių: dvi paraiškos atkeliavo iš Lietuvos įmonių, viena – iš Turkijos. Pasiūlymus pateikė bendrovės „KAYI Construction“, „Axis Industries“ ir „Vilniaus nacionalinis stadionas“.

Vienam užsienio dalyviui nepavykus laiku pateikti paraiškos Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir Kūno kultūros ir sporto departamentas kreipėsi į viešąją įstaigą Centrinę projektų valdymo agentūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu išaiškinti priežastis ir galimus šio atvejo sprendimus. Gavus minėtų institucijų atsakymus, išankstinės atrankos termino nuspręsta nepratęsti. Kaip teigia CPVA, viešojo koncesijos konkurso dalyviams buvo nustatytas pakankamas terminas paraiškoms pateikti. Pratęsus paraiškų teikimo terminą, būtų sudarytos nevienodos sąlygos visiems konkurso dalyviams, pažeisti lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principai.

Konkurso dalyviai paraiškas galėjo teikti nuo praėjusių metų rugsėjo 7 dienos iki šių metų kovo 1-osios 13.00 val.

Komisija, kurią sudaro savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento, Vidaus reikalų ministerijos nariai, viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ ir CPVA ekspertai, iki kovo 31 dienos įvertins, ar dalyviai atitinka kvalifikaciniams reikalavimus, tuomet atrinks kvalifikuočiausius dalyvius, kuriuos pakvies dalyvauti kitame etape, t. y. teikti preliminarius pasiūlymus.

Preliminarių pasiūlymų etapo metu dalyviai turės pateikti savo pasiūlymus dėl projekto įgyvendinimo būdų ir sąlygų bei preliminarų finansinį veiklos modelį. Pateikus preliminarius pasiūlymus, kitas etapas – išsamūs pasiūlymai, kurių metu dalyviai privalės pateikti Daugiafunkcio komplekso urbanistinį ir architektūrinį sprendinį ir komercinės veiklos verslo planą.

Įvertinusi dalyvių išsamius pasiūlymus, komisija atrinks vieną arba du dalyvius, kurie bus kviečiami į trečiąjį derybų etapą, kurio metu bus deramasi dėl galutinių sutarties sąlygų. Pasibaigus derybų etapui, bus laukiama galutinio pasiūlymo. Su geriausią pasiūlymą pateikusia įmone bus sudaroma 25 metus truksianti koncesijos sutartis. Apibendrinus laukiančius etapus, koncesijos sutartį planuojama sudaryti 2019 m. kovo mėn. Beje, pradžioje planuota, kad daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalno iškils iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio datos.

Daugiafunkcio komplekso investicijų vertė – 73,1 mln. eurų, iš jų ES lėšos – 33,6 mln. eurų, savivaldybė prisidės – 2,9 mln. eurų. Iš valstybės biudžeto bus atseikėta 36,6 mln. eurų.

nacionalinis_stadionas_1

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video