Top Baneris

Šešiuose miestuose vyksta dizaino festivalis

2017 gegužės 1 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę festivalio „Dizaino savaitė“ metu net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – susipažįsta su šalies bei užsienio dizaino tendencijomis, o dalyviai pristato naujausius darbus festivalio auditorijai. Šiais metais jau 12 kartą vykstančio festivalio programoje – per 130 unikalių įvykių. Tai – vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. Pirmą kartą jis surengtas 2006 metais.

Kaune, viename iš tarpukario modernizmo architektūros pastatų – „Pieno centro“ rūmuose – šiemet įsikūrusio festivalio organizatoriai vienu pagrindinių savo tikslų įvardija norą ugdyti žmonių skonį.

„Viena iš mūsų misijų yra lavinti ar net tam tikra prasme treniruoti vartotojų skonį, jų sąmoningumą“, – sakė šių metų festivalio Kaune atstovė, Kauno technologijos universiteto Pramoninio dizaino inžinerijos studentė Rugilė Raudytė.

Festivalio „Dizaino savaitė 2017“ Kaune organizatorius Giedrius Bučas taip pat yra vienas iš „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ iniciatyvinės grupės narių, šiuolaikinės sostinės programų partneris. Kalbėdamas apie festivalį, jis džiaugėsi, jog renginys kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų, o vis didesni tikslai miesto kultūros srityje keliami ne tik popieriuje.

„Mes sąmoningai formuojame realius poreikius, auginame naująją kartą, sykiu auga ir vietos valdžia, pastebimas vis didesnis dėmesys, geranoriškumas projektams, kurie grindžiami savanoriška veikla ir dažniausiai neneša jokio pelno. Sąmoningumą pamatuoti sunku, bet galėčiau patvirtinti, kad viskas juda labai gera linkme“, – kalbėjo G. Bučas.

Šiųmečio festivalio metu Kaune pamatyti ir pajusti išties bus galima nuo konceptualių išmaniųjų platformų dizaino projektų iki interjero dizaino studentų baigiamųjų darbų, nuo interaktyvios betono ekspozicijos iki tyliai snaudžiančių, jau kažkur matytų daiktų, nuo lietuviško maisto tapatybės kvapo iki garsių žmonių hologramų ir minčių apie tapatybę. Ir ne tik Lietuvos, bet ir Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos.

Visa tai – kūrėjų darbuose, meninėse instaliacijose, pojūčių kambariuose, grafikos darbuose.

Organizatorių nuotr.

Daugiau informacijos apie festivalį bei išsami renginių programa: www.dizainosavaite.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video