Top Baneris

Senamiesčio gyventojams kiemuose nebereikės kęsti svetimų automobilių

2017 kovo 20 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dviejuose Vilniaus Senamiesčio kiemuose nuo kovo 23-iosios bus apmokestintas automobilių stovėjimas. Tokiu būdu gyventojai tikisi atsikratyti kiemus dienos metu užkemšančių automobilių. Tokį metodą jau taiko ir klaipėdiečiai, ir kauniečiai.

Apmokestinus automobilių stovėjimą Vokiečių gatvės nelyginių namų kieme ir Karmelitų g. trečiuoju numeriu pažymėto namo kieme tikimasi užtikrinti tvarkingą automobilių stovėjimą ir apriboti pašalinio transporto patekimą į kiemus, sykiu paauklėti vairuotojus, bandančius išvengti mokesčių už stovėjimo gatvėse.

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Senamiesčio gyventojais: dažnas jų susiduria su pašalinio transporto stovėjimu jų kiemuose. Čia automobilius stato norintieji išvengti mokamų automobilių stovėjimo aikštelių, o dėl tokių neatsakingų vairuotojų nukenčia gyventojai – blokuojami jų automobiliai, užstatomi praėjimai, nerandama laisvos vietos. Tikimės, kad tokia situacija jau greitai pasikeis“, – teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Vokiečių gatvės nelyginių namų kiemai patenka į mėlynąją rinkliavos zoną, kurioje taikoma 2,5 eurų rinkliava už valandos stovėjimą, o vietinė rinkliava renkama pirmadieniais–sekmadieniais nuo 8 iki 24 val. Karmelitų g. 3 namo kiemas patenka į raudonąją rinkliavos zoną, kurioje taikoma 1,5 euro rinkliava už valandos stovėjimą, ir ji renkama pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8 iki 22 val.

„Gyvename rinkliava apmokestintoje teritorijoje ir nuolat negalime patekti į savo kiemą, ypač – dienos metu. Kieme praktiškai kasdien pilna pašalinių automobilių, jie statomi nesilaikant tvarkos, ant vejos, užstatomi gyventojų automobiliai, teršiama visa aplinka. Todėl labai tikimės, kad šis sprendimas gerokai palengvins mūsų situaciją“, – viliasi Karmelitų g. namo gyventojų iniciatyvinės grupės atstovė Živilė Doveikienė.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gyventojai jau dabar gali įsigyti leidimus automobiliams statyti rinkliava apmokestintose stovėjimo vietose. Leidimą įsigyti gali kiekvienas, deklaravęs savo gyvenamąją vietą Vilniaus mieste ir gyvenantis rinkliava apmokestintoje teritorijoje. Už pirmąjį gyventojo leidimą mėlynojoje rinkliavos zonoje metams mokama 43 eurų rinkliava, o raudonojoje zonoje – 22 eurai.

Gyventojo leidimus galima įsigyti internetu (www.parking.lt) arba apsilankius bet kuriame SĮ „Susisiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo centre Gedimino pr. 9A (Vinco Kudirkos aikštėje) arba Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotyje).

Su automobilių stovėjimo problemomis savo kiemuose susiduriantys vilniečiai gali jas išspręsti dviem būdais, vienas kurių – fizinių barjerų įrengimas. Būtina sąlyga – daugiabutis namas turi turėti bendriją, kuriai sukurti reikalinga bent iš 3–5 gyventojų suburta iniciatyvinė grupė. Įsteigus bendriją ir suformavus namo sklypą – sklypo suformavimo galimybes įvertins Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamentas, tuomet bus galima įrengti bet kokias norimas transporto patekimą į kiemą ribojančias priemones.

Jeigu sklypo suformuoti negalima arba nepavyksta įkurti namo bendrijos, gyventojai gali kreiptis į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ su prašymu apmokestinti automobilių stovėjimą jų namo kieme. Pradėjus rinkti vietinę rinkliavą būtų vykdoma ir nuolatinė automobilių stovėjimo kontrolė, užtikrinant tvarkingą automobilių statymą. Namo gyventojams būtų siūlomos palankios sąlygos įsigyti lengvatinius leidimus, kurių kainos – vos nuo 7,2 eurų metams, priklausomai nuo rinkliavos zonos, į kurią patektų namo kiemas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video