Top Baneris

Sėkmingiausio Lietuvoje startuolio kompanija įsikurs viename tvariausių biurų pastatų

2020 liepos 15 d.
pic3
„Do architects“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausios Europoje internetinės naudotų mados prekių prekybos platformos „Vinted“ Vilniaus biuras rudenį persikels į Naujamiestį. Naujajame biure bus įkurta 900 darbo vietų ir net 127 specialios erdvės komandiniam bei individualiam darbui, poilsiui, pomėgiams ir laisvalaikiui. Biuro išskirtinumu taps tvarumas – jame atsidurs naudoti, antram gyvenimui prikelti baldai, ilgaamžės, lengvai atnaujinamos medžiagos, smarkiai sumažintas plastiko vartojimas, svarstomi maisto švaistymo mažinimo sprendimai.

Naujasis „Vinted“ biuras atvers duris Naujamiestyje, Švitrigailos g. ir Naugarduko g. sandūroje atsidariusiame naujame erdviame verslo centre „Uptown Park“. Apie 9 tūkst. kv. metrų ploto erdvėje bus įrengta 900 darbo vietų, kurios išsidėstys 4 aukštuose. Biure taip pat bus dvi terasos, vidinis kiemas, sporto salė, kavinė, poilsio, laisvalaikio, vaikų ir kitos erdvės. 127 susitikimų ir individualaus darbo kambariai bus skirtingi, prisitaikantys prie susitikimo tikslo ir pobūdžio.

Pasak naujojo biuro projekto komandai vadovaujančios Ievos Užkurnienės, persikėlimą „Vinted“ planavo jau kurį laiką – sprendimas susijęs su įmonės augimu. Tiek šiuo metu, tiek persikėlus į naujas patalpas, „Vinted“ darbuotojai gali rinktis ar dirbti nuotoliniu būdu, tačiau poreikis kokybiškam ir tvariam biurui išlieka.

„Šiuo metu „Vinted“ dirba apie 450 profesionalų, tačiau nuosekliai augame ir ketiname iki šių metų pabaigos turėti apie 600 kolegų. Natūralu, kad dabartiniame biure netilptume, tad dairėmės naujų galimybių, kurios leistų mums ne tik toliau plėsti komandą, bet tuo pačiu ir išlaikyti bendrumą. Komandinis darbas ir bendro rezultato siekimas, atsakomybių ir pergalių dalybos, skaidrumas – svarbios mūsų vertybės. Dėl šios priežasties naujose patalpose turėsime virš šimto susitikimų kambarių, specialias atviras erdves pokalbiams su kolegomis, iš vidinio kiemo matysime visą biurą, o platūs, sukti laiptai suvienys visus keturis aukštus“, – sako I. Užkurnienė.

Vinted biuras DO Architects vizualizacija 6

„DO Architects“.

Pasak jos, Naujamiestis pasirinktas ir dėl patogių susisiekimo galimybių: „Taip pat stebime ir augančias šio mikrorajono perspektyvas bei norėtume prisidėti prie bendruomeniškumo skatinimo čia.“

Naujame biure – naudoti baldai

Anot I. Užkurnienės, kuriant biuro interjerą buvo svarbu išlaikyti bendrumą tarp darbuotojų, įvairovę, atitikti skirtingus kolektyvo poreikius, tačiau ne ką mažesniu aspektu tapo tvarumas, kurio ieškota ir renkantis pastatą, ir interjero sprendimus.

„Nors pats pastatas, kadangi yra naujos statybos, yra energetiškai efektyvus ir taupus, mes norėjome atsakingai pažiūrėti ir į jo įkūrimą. „Vinted“ savo veikla skatina naudotus daiktus paversti pirmuoju vartotojo pasirinkimu, tad ir patys laikomės šios taisyklės bei vadovaujamės ja kurdami biuro interjerą“, – tikina įmonės atstovė.

Biure atsidurs naudoti baldai – įmonė toliau naudos 95 proc. baldų iš senojo biuro, o didžiąją dalį trūkstamų taip pat įsigijo iš antrų rankų Lietuvoje: „Planuodami biurą į tvarumą žiūrime įvairiapusiškai, tad net ir dėvėtus baldus pirkome čia, Lietuvoje, kad tvarūs būtų ne tik patys daiktai, bet ir jų gabenimas. Senus baldus restauruosime, prikelsime antram gyvenimui.“

Naujajame „Vinted“ biure taip pat naudojamos tik ilgaamžės, natūralios ir tikros medžiagos, kurias laikui bėgant galima atnaujinti – tikro medžio grindys, metaliniai industriniai laiptai, kilimai iš perdirbto pluošto.

Vinted biuras DO Architects vizualizacija

Vinted biuras DO Architects vizualizacija 4

Mažina plastiko vartojimą ir nešvaistys maisto

Nors plastiko naudojimą „Vinted“ savo biure mažino ir anksčiau, persikėlę į naujas patalpas jo vartojimo beveik atsisakys. Darbuotojų poilsio zonose bus įrengtos vandens stotelės su specialiais kraneliais, tiekiančiais mineralinį, gazuotą, filtruotą, karštą vandenį, tad neliks vienkartinės plastikinės taros. Jos bei kitų vienkartinių plastiko gaminių vartojimą taip pat planuojama mažinti ir „Vinted“ pirmajame aukšte įsikursiančioje kavinėje, kasdien tiekiančioje pusryčius, pietus ir vakarienę.

Be to, įmonė svarsto būdus sumažinti maisto švaistymui. „Šiuo metu su tiekėjais ieškome sprendimo, kaip galėtume panaudoti maisto likučius, kad išmestume kuo mažiau“, – sako I. Užkurnienė.

„Vinted“ atstovė tikina, kad ir pats verslo centras „Uptown Park“ naujoms patalpoms pasirinktas neatsitiktinai. A+ energetinės klasės biurų pastatas pasižymi mažomis eksploatacinėmis sąnaudomis visais metų laikais, o verslo centro tvarūs techniniai sprendimai, funkcionalus išplanavimas ir statyboms naudotos medžiagos – draugiški aplinkai.

Vinted biuras DO Architects vizualizacija 2

Vinted biuras DO Architects vizualizacija 3

„DO Architects“ vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video