Top Baneris

Sėkmingiausias šiemet – Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras

2015 gruodžio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Sėkmingiausiu 2015 metų turizmo informacijos / lankytojų centru tapo Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras, kuriame informacija apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus pateikta itin patraukliai, paskelbė Aplinkos ministerija. Turizmo kryžius už ypatingus nuopelnus skatinant turizmą buvo įteiktas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotojai Rūtai Baškytei.

Vasaros pabaigoje atidarytas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras jau sulaukė kelių tūkstančių lankytojų. Šio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas. Ekspozicija padės suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų atrasti mūsų krašto gamtos lobius.

Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras įsikūrė Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų. Gerokai apgriuvęs pastatas, statytas XIX amžiaus pabaigoje, buvo prikeltas naujam gyvenimui, jame įrengta įdomi ekspozicija. Visi darbai buvo vykdomi pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“ ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.

Ekspozicija – ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške.

Kiekvienas svečias, sukdamas susiliečiančius krumpliaračius, čia galės susipažinti su saugomų teritorijų sistema. Ne visi žino, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.

Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Kino salėje–šikšnosparnių buveinėje, galite žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų. Lankytojams turėtų patikti laboratorinis stalas–klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais.

Valstybinis turizmo departamentas gruodžio 20 dieną apdovanojo sėkmingiausiuosius šių metų turizmo projektus. Ceremonijos metu bus įteikta dešimt tradicinių apdovanojimų. Buvo apdovanotas ne tik sėkmingiausias 2015 metų turizmo informacijos / lankytojų centras, bet ir sėkmingiausias 2015 metų turizmo produktas, sėkmingiausia 2015 metų turizmo traukos vietovė, sėkmingiausia 2015 metų turizmo iniciatyva, sėkmingiausias 2015 metų turizmo ambasadorius, sėkmingiausias 2015 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video