Top Baneris

Sėkmės garantas – komandinis darbas (1)

2020 kovo 17 d.
Image00006 5
Pasidalykite straipsniu

Renovuojant „SG klinikos“ pastatą buvo svarbu įsiklausyti į užsakovų bei architektų idėjas ir įgyvendinti jas atsižvelgiant į atsinaujinančios įstaigos poreikius. Pagal procesą koordinavusios įmonės savininkės Vandos Bučienės išsakytas idėjas ir vizualizacijas pastato rekonstrukcijos projektą atliko architektė Dainora Abelkienė, o fasadui rekonstruoti buvo pakviestos įmonės, atestuotos atlikti darbus ypatinguosiuose statiniuose. UAB „Talma“ renovuojamoje klinikoje įrengė aliuminio ir stiklo fasadą, sumontavo stiklo lakštus, vidaus duris ir aliuminio pertvaras.

Pasak rangovų įmonės vadovo Antano Matevičiaus, tokie projektai paskatina susikoncentruoti, moko projektuotojus, gamintojus, rangovus dirbti komandose, tad natūraliai padeda tobulėti: „Projektą sėkmingai įgyvendinome tik bendradarbiaujant konstruktoriams, gamintojams ir montuotojams. Žinoma, labai svarbi ir kiekvieno jų patirtis“, – įsitikinęs jau 20 m. veikiančios įmonės vadovas.

Jo teigimu, regionuose dar labai svarbu ir tai, kad viena įmonė gebėtų atlikti visus konkrečios srities darbus: „Tai patogu užsakovui, sutaupoma nemažai laiko, be to, paprastesnė statinio priežiūra garantijos laikotarpiu ir po jo.“

Idėją padiktavo pajūrio regiono klimatas

Pajūrio kraštas labai vėjuotas, todėl stiklo lakštai pasirinkti ne atsitiktinai: jie ypač gerai sulaiko vėjo gūsius, darganas, vėdinti patalpas atveriant langus galima net ir esant ypač vėjuotiems orams. Rangovų įmonės vadovas pažymi, kad pajūrio zonoje langai stiklo lakštais pridengiami vis dažniau – tai ne tik itin praktiška, bet ir estetiška.

Image00001 20

Pagal projekto autorių pateiktas idėjas „SG klinikos“ prieigose buvo sukonstruotos, pagamintos ir sumontuotos 102 kv. m dydžio aliuminio ir stiklo fasado konstrukcijos su automatiškai slenkančiomis durimis.

Buvo ieškoma gaminių, kuo geriau atitinkančių atšiaurų pajūrio klimatą. Tiesa, projektą įgyvendinusi įmonė iš dalies turėjo kiek daugiau laisvės: aliuminio fasadui nebuvo keliami tokie aukšti energinės klasės reikalavimai.

Ypatingas dėmesys – ne tik medžiagų, bet ir darbų kokybei

Gamybai buvo pasirinktos Vakarų Europoje pripažinto gamintojo „Yawal“ aukštos kokybės aliuminio profilių sistemos „FA 50HI“ ir „TM 74HI“ su papildoma termoizoliacija. Gaminant stiklo paketus buvo naudojami saugūs „Saint-Gobain“ tonuoti stiklai: fasadui – 6 mm, stogo daliai – 8 mm storio, o langams uždengti – 10 mm.

Pasak A. Matevičiaus, gaminius jo įmonės darbuotojai konstravo iš medžiagų, atitikusių šiluminės varžos, akustinius ir statinius reikalavimus. Itin daug kruopštumo prireikė aliuminio ir stiklo fasadą jungiant prie pagrindinio pastato fasado: sujungimo vietas būtina tinkamai užsandarinti.

Anot UAB „Talma“ vadovo, dar buvo sudėtinga montuoti ir aukščiau žemės paviršiaus esančius stiklo lakštus. Tokiu atveju turi dirbti aukštalipiai: dažniausiai po apačia jau yra sumontuotos laiptų pakopos ar kitokios kliūtys, gerokai apsunkinančios darbus. Įmonė „Talma“ turi priemonių ir atestuotų darbuotojų, kad tokios užduotys būtų įvykdytos. Darbai aukštyje – svarbus įmonės gebėjimas.

Image00007 4

Prieš rekonstrukciją būtina įvertinti kiekvieno pastato paskirtį

Prieš parinkdama medžiagas ir pritaikiusi konkrečius sprendimus, visa komanda pirmiausia įvertino, kad pastatas yra arti judrios gatvės. Nuspręsta, kad įstiklinta laiptinė papildomai padėtų sumažinanti triukšmą ir leistų lengviau patekti į pagrindinį pastatą. Už jos įrengtos ir tarsi dar vienas atitvarą atstojančios aliuminio durys. Jos padeda izoliuoti šilumą ir absorbuoja garsus patalpų viduje.

A. Matevičius teigia, kad prieš rekonstrukciją būtina įvertinti ir pastato paskirtį. Šiuo atveju medikų darbas – itin kruopštus, jiems būtina susikaupti. Pravėrus langą vėdinimui, girdimas triukšmas, patenka nemažai dulkių, o sterilumas gydymo įstaigose – itin svarbus: „Norėdami išspręsti šias problemas, langams pridengti panaudojome tvirtus 10 mm storio saugaus grūdintojo stiklo lakštus, kuriuos prilaiko nerūdijančiojo plieno detalės“, – pasakojo įmonės „Talma“ vadovas.

Rekonstruojant kliniką buvo palikti iki tol sumontuoti, bet dar geros kokybės balti plastikiniai langai, tik UAB „Talma“ profesionaliai juos atnaujino. Tinkamai parinkti stiklų atspalviai pagal stiklo storius aliuminio fasade ir stiklo lakštuose suvienodina fasado spalvą. Ši technologija rekomenduojama norint pastatus rekonstruoti ekonomiškai ir efektyviai.

uab talma

 

 

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vilniuje

    2020-09-28, 20:24  

    Na svarbiausia atrasti būdą, kaip dirbti, kad pasiteisintų. Mano darbuotojai, kuriuos rado viena įdarbinimo agentūra, dirba individualiai, kažkaip geriau gaunasi po vieną ir tada sujungti darbus į krūvą.

Rekomenduojami video