Top Baneris

Seimo nariai siūlo Vilniaus metro pripažinti ypatingos svarbos projektu

2020 balandžio 3 d.
3 56f54019bfb0c
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį 41 Seimo narys iš įvairių frakcijų pateikė įstatymo nutarimo projektą dėl Vilniaus metropoliteno įgyvendinimo. Siūloma šį projektą priskirti prie ypatingos svarbos projektų, o Vyriausybė raginama pradėti jo įgyvendinimą.

Nutarimo projekte rašoma, jog Seimo nariai šį projektą siūlo įgyvendinti dėl kelių priežasčių. Siūlymo pagrindiniai argumentai: ES raginimas neutralizuoti transporto poveikį klimatui, automobilių spūsčių mažinimas, gyventojų saugos užtikrinimas Astravo atominės elektrinės avarijos atveju ir Vilniaus prestižo ir jo finansinių investicijų didinimas.

Valdžia prie šio klausimo svarstymo jau kelis dešimtmečius grįžta maždaug kas dvejus metus. 2018 metais Seime buvo priimtas Metropoliteno įgyvendinimo įstatymas, kuriuo buvo sudarytos sąlygos privatiems investuotojams organizuoti metro statybas. Šių metų pradžioje pagal šį įstatymą įsigaliojo metro statybų reglamentavimas. Pagal jį savivaldybė galėtų įsigyti iki 50 proc. metro projekto akcijų.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius anksčiau palankiai vertino metro idėją Vilniuje, tačiau jos įgyvendinimą įsivaizdavo mažiausiai po dešimtmečio ir pirmiausia jis ragino sutvarkyti viešojo transporto infrastruktūros problemas.

Metro kritikai netiki projekto atsiperkamumu ir tvirtina, jog ši transporto priemonė sostinei netinka, esą Vilnius per mažas miestas ir metro naudotųsi nedaug miestiečių. Taip pat tarp kontrargumentų yra ir nuomonių, jog miesto reljefas netinkamas tokiam projektui, esą gali kilti pavojus kultūriniam paveldui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video