Top Baneris

Seimas sugriežtino daugiabučių atsijungimą nuo centrinio šildymo

2022 kovo 24 d.
sildymas unsplash
Dominik Kuhn, Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atsijungti nuo centralizuoto šildymo bus galima tik tada, jeigu kitas šildymo būdas būtų 20 proc. efektyvesnis –  tokia riba numatyta siekiant, kad atsijungimas leistų gyventojams reikšmingai sutaupyti.   

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Šilumos ūkio įstatymo pataisas: už balsavo 100 parlamentarų, prieš nebuvo, o 22 susilaikė. Pataisos turėtų įsigalioti nuo birželio. 

Sprendimą dėl atsijungimo turės priimti savininkų dauguma, o ne ketvirtadalis, kaip yra dabar.  

Seimas taip pat leido daugiabučių šilumos punktus prižiūrėti ne tik butų ūkio įmonėms ar administratoriams, bet ir šilumos tiekimo įmonėms – tikimasi, kad punktai bu prižiūrimi geriau. 

Šilumos punktų priežiūrą prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva 2011 metų spalį Seimas buvo itin sugriežtinęs – uždraudė šiuos šilumos punktus prižiūrėti bet kokiais ryšiais susijusioms su šilumos tiekėjais įmonėms.  

2014 metais Seimas neleido į šilumos punktų priežiūros verslą grįžti su šilumininkais susijusioms įmonėms, tačiau liberalizavo punktų priežiūrą – suteikė teisę jais rūpintis patiems namo gyventojams, dirbantiems šilumos tiekimo įmonėse.  

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video