Top Baneris

Seimas netrumpins nekilnojamojo turto išlaikymo termino

2022 balandžio 22 d.
architecture sky house window building home 1403185
Pasidalykite straipsniu

Norintiems nemokant mokesčių parduoti antrą būstą, kuris nėra nuolatinė gyvenimo vieta, ir toliau teks šį turtą išlaikyti ne mažiau kaip 10 metų. 

Seimas ketvirtadienį nepriėmė svarstyti grupės parlamentarų inicijuotos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos –  jie siekė perpus sutrumpinti dabartinį terminą. 

„10 metų laikotarpis yra per ilgas, ypač tada, kai turtas paveldimas“, – teigė pataisą pristatęs liberalas Romualdas Vaitkus. 

Tačiau Seimas nepritarė, kad toks pakeitimas būtų svarstomas: už svarstymą balsavo 42 parlamentarai, prieš buvo septyni, o susilaikė 37.   

Tai reiškia, kad turtą savininkas turės išlaikyti bent 10 metų – tuomet jį pardavus nereikės mokėti 15 proc. pajamų mokesčio.  

Tokias pataisas Seimui teikia Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai R. Vaitkus ir Edita Rudelienė, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė ir konservatoriai Andrius Kupčinskas bei Mindaugas Skritulskas. 

Seimas 2015 metų gruodį nuo 5 iki 10 metų pailgino laiką, kai neapmokestinamas kito būsto pardavimas.  

Dabar nemokant 15 proc. pajamų mokesčio galima parduoti tik tą būstą, kuriame nuolat gyvenama ir ne anksčiau kaip po dvejų metų nuo įsigijimo. 

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video