Top Baneris

SBA ir „Vakarų medienos grupė“ stabdo gamyklų Baltarusijoje veiklą

2022 kovo 4 d.
sba grupe vilnius dangoraizis
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dvi Lietuvos baldų įmonės sustabdė savo gamyklų, įkurtų Baltarusijos Mogiliovo mieste, veiklą. SBA priklausančioje baldų gamybos įmonėje „Mebelain“ Baltarusijoje dirbo daugiau nei 800 žmonių. Baldų gamyklą Baltarusijoje skelbia stabdanti ir VMG ( Vakarų medienos grupė).

„Vykstant karui Ukrainoje stabdome mūsų plyname lauke išaugintos įmonės veiklą neapibrėžtam laikui. Per visą beveik dešimtmetį trukusį jos veiklos laikotarpį įmonėje diegėme vakarietiškus valdymo ir organizacinės kultūros standartus, tad „Mebelain“ jos darbuotojams buvo tarsi langas į Europą. Esame širdimi su savo atsidavusiais kolegomis. Turime viltį, kad ilgainiui visa situacija išsispręs teigiama linkme“, – pranešime spaudai cituojamas SBA grupės viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

„Vakarų medienos grupė“ (VMG) dėl karo Ukrainoje taip pat sustabdė baldų gamyklą Baltarusijoje, Mogiliovo srityje. VMG grupė Baltarusijoje veikė nuo 2008 m. kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku.

Veikė 9 metus

SBA priklausanti „Mebelain“ veiklą pradėjo 2013-aisiais, o jos statybas bei vėlesnę plėtrą finansavo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Taikos metu „Mebelain“ eksportavo baldų gaminius į Europos Sąjungos šalis, taip pat Rytų rinkas. Įmonės Baltarusijoje pardavimai pernai sudarė kiek daugiau nei 48 mln. Eur arba 13 proc. viso SBA baldų sektoriaus pardavimų, kurie 2021-aisiais viršijo 360 mln. eurų.

SBA grupės baldų sektorius yra didžiausias baldų gamintojas Baltijos šalyse. Išskyrus „Mebelain“, visos baldų gamybos įmonės veikia Lietuvoje – „Klaipėdos baldai“, „Kauno baldai“, „Šilutės baldai“, „Inno Line“ (Klaipėdos raj.), „Visagino Linija“.

Conteh

„Jau dabar akivaizdu, kad karas Ukrainoje turės plataus masto pasekmes, tiek Lietuvos baldų sektoriui, tiek kitiems verslams. Stoja žaliavų tiekimas iš Ukrainos, gilėja transportavimo problemos. Susitelkusios mūsų verslų komandos deda visas pastangas, kad įmonių Lietuvoje veikla vyktų be pertrūkių, tačiau ruošiamės įvairiems scenarijams. Krizės akivaizdoje koordinuotas ir operatyvus ES ir Lietuvos vyriausybės atsakas padedant gelbėti darbo vietas bus labai reikalingas“, – sako E.Valentinavičius.

SBA badų sektoriuje šių metų pradžioje dirbo 4350 darbuotojų.

Tuo tarpu VMG grupė vienija 27 įmones, kuriose dirba per 5 tūkst. darbuotojų. Daugiau nei 90 proc. grupės produkcijos eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Solidarizuodamasi su Ukrainos žmonėms, VMG grupė skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinę paramą Raudonajam Kryžiui, taip pat nuo karo bėgančių žmonių apgyvendinimui yra paruošusi viešbutį Klaipėdos aerouosto teritorijoje.

SBA grupė pranešė, kad Ukrainai ir jos žmonėms skyrė per 130 tūkst. eurų. Į savo poilsines SBA priima pabėgėlius, ten jiems jau paruošta bent 100 vietų. Taip pat SBA grupė už 30 tūkst. eurų nupirko ir išsiuntė į Lvivo ligoninę labiausiai trūkstamų priemonių – sterilių tvarsčių, tvarsčių su greito krešėjimo savybėmis, turniketų, dezinfekcinio skysčio, pleistrų, kateterių, deguonies kaukų, chirurginių adatų ir kitos svarbios įrangos.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

 

Spaudos pranešimas – laisvai platinamos publikacijos žiniasklaidai, už kurių turinį redakcija neatsako. Dėl jų publikavimo sprendžiama atsižvelgiant į turinio aktualumą visuomenei. Pranešimų tekstas gali būti redaguojamas, siekiant jį konkretizuoti.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video