Top Baneris

SBA Industrinių inovacijų slėnis įvertintas „BREEAM“ sertifikatu

2021 spalio 14 d.
sba industriniu inovaciju slenis
SBA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prie Klaipėdos vystomas SBA Industrinių inovacijų slėnis, kuriame veikia logistikos centras „Innovo logistika“ ir automatizuota baldų ruošinių gamykla „Laminn“, įvertintas tvarumo sertifikatu BREEAM. Žaliajam „EfTEN“ fondui priklausantiems statiniams suteiktas labai geras („Very good“) įvertinimas naudojamų pastatų („In-Use“) kategorijoje.

„Suteiktas BREEAM sertifikatas kompleksui, kuriame veikia „SBA Home“ priklausančios įmonės, įrodo, kad apie kuo mažesnį poveikį aplinkai ir tvarumą ne tik kalbame. Tai esminiai principai, kuriais vadovaujasi visa SBA grupė, todėl tvarumo buvo siekta dar vystant projektą. Tvarumo sertifikatai industriniams statiniams Lietuvoje kol kas retenybė, tad plėtodami verslą tvariuose pastatuose siekiame būti šios naujos tendencijos pradininkai“, – sako Laurynas Vitkus, „Innovo logistika“, kuri nuomojasi pastatus iš „EfTEN“, direktorius.

 „SBA Urban“ išvystytus „Innovo logistika“ ir „Laminn“ pastatus Estijos fondų valdymo įmonė „EfTEN“ už 28,6 mln. eurų įsigijo beveik prieš metus.

„Mūsų valdomi SBA Industrinių inovacijų slėnio pastatai priklauso pirmajam Baltijos šalyse žaliajam „EfTEN Real Estate Fund 4“ fondui, ir visi jo portfelyje esantys objektai vertinami tvarumo sertifikatais. Tai įrodymas investuotojams, kad jų lėšas fondas iš tiesų skiria tvarių verslų plėtrai“, – teigia Laurynas Žilys, „EfTEN Capital“ AS vadovas Lietuvoje.

Sertifikuojami SBA Industrinių inovacijų slėnio pastatai palankiausiai buvo įvertinti medžiagų, energijos, žemės plotų panaudojimo ir ekologijos kategorijose.

„Pramoninės paskirties pastatų sertifikavimas Lietuvoje įgauna pagreitį – iki šių metų pradžios šalyje turėjome tik 2 sertifikuotus logistikos, gamybos ir sandėliavimo paskirties objektus, o vien šiemet pagal BREEAM sistemą buvo įvertinti 3 projektai, dar 7 yra sertifikavimo procese. Panaši tendencija stebima ir Latvijoje bei Estijoje“, – komentuoja tvarumo konsultavimo ir pastatų sertifikavimo paslaugas teikiančios „Vesta Consulting“ vadovas Evaldas Savickis.

SBA Industrinių inovacijų slėnio pastatus projektavo nacionalinės premijos laureatas Rolandas Palekas ir „Paleko archstudija“, jie iškilo 2020 metais. Suprojektuotas tolygiai kylantis fasadas sudaro plokščiakalnio įspūdį, todėl darniai įsilieja į aplinką, o apželdintas stogas padeda taupyti šilumai ir vėsinimui skirtą energiją. Kaip ir visose SBA grupės įmonėse, čia naudojama tik žalioji elektra, gaminama iš atsinaujinančių išteklių, įrengta išmanioji apšvietimo sistema, šilumos energija gaminama įdiegus sistemą „oras-oras“. Logistikos centre ir baldų ruošinių gamykloje naudojami tik elektriniai krautuvai.

BREEAM sertifikatu įvertinti abu SBA Industrinių inovacijų slėnyje esantys pastatai 15 metų išnuomoti bendrovei „Innovo logistika“, kuri priklauso didžiausiai baldų eksportuotojai Baltijos šalyse – „SBA Home”. Greta jų vystomas naujas robotizuotas „Inno Line“ baldų gamybos kompleksas.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video