Top Baneris

Savivaldybių pastatų atnaujinimui – papildomi 20 mln. eurų

2022 rugpjūčio 4 d.
Vilniaus NT rinka
Pasidalykite straipsniu

Nuo ketvirtadienio savivaldybių pastatų valdytojai gali kreiptis dėl subsidijos viešųjų pastatų atnaujinimui. Tam iš Modernizavimo fondo skirta 20 mln. eurų. 

Aplinkos ministerija pranešė apie paskelbtą kvietimą, pagal kurį atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą ir gavus paskolą iš savivaldybių pastatų fondo, numatyta 50 proc. kompensacija. 

„Tikimės, kad ši priemonė savivaldybes ne tik paskatins sparčiau atnaujinti viešuosius pastatus, dar labiau padidinti energijos vartojimo efektyvumą, o kylant energijos kainoms leis taupyti viešąsias lėšas bei greičiau tapti nepriklausomiems nuo importuojamo kuro“, – pranešime teigė Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

Kompensacija už atliktus darbus bus išmokama kartu su savivaldybių pastatų fondo paskola.

Pastatas po atnaujinimo turės pasiekti ne žemesnę nei B energinio naudingumo klasę.

Paraiškas dėl subsidijos APVA teikiamos iki šių metų pabaigos arba kol bus paskirstyta visa kvietimui skirta 20 mln. eurų suma. Pareiškėjas taip pat gali kelias paraiškas finansuoti skirtingiems savivaldybės įgyvendinamiems projektams.

Modernizavimo fondas – tai 2021–2030 metų laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti. Fondą sudaro iš Europos Sąjungos apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. 

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 metų gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video