Top Baneris

Savivaldybės nesirūpina gauti dotacijas asbesto atliekoms šalinti

2017 gegužės 22 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lieka tik dvi savaitės, kai savivaldybės gali teikti paraiškas asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimo apvažiavimo būdu, transportavimo ir saugaus šalinimo finansavimui gauti. Nors kvietimą teikti paraiškas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas joms išsiuntė balandžio 3 dieną, iki šiol nesulaukė nė vienos paraiškos.

„Raginame visas savivaldybes sukrusti ir nepramiegoti galimybės gauti dotaciją, o gyventojus, bendrijas ir seniūnijas, kurių teritorijose vis dar yra asbesto turinčių gaminių atliekų, – kreiptis į savivaldybes ir nurodyti tų atliekų kiekius“, – sakė aplinkos viceministras Mindaugas Gudas.

Dotacijos asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimui apvažiavimo būdu, transportavimui ir saugiam šalinimui bus skirtos iš Atliekų tvarkymo programos lėšų. Tokiam tikslui šių lėšų naudojimo 2017 metų priemonių plane numatyta 790 tūkst. eurų.

Visos asbesto atmainos yra I kategorijos kancerogenai. Ekspertų vertinimais, Lietuvoje gali būti sunaudota apie 1 mln. tonų asbestcemenčio gaminių. Apie 96 proc. jų sudaro šiferinė stogų danga. Asbestą ir visus jo turinčius gaminius į mūsų šalį draudžiama įvežti ir naudoti nuo 2005 metų. Tačiau jų daug likę sovietinio laikotarpio statiniuose.

Iki šiol asbesto atliekų tvarkymas buvo tarsi posūnis. Padėčiai keisti aplinkos ministras Kęstutis Navickas kovo pabaigoje patvirtino Asbesto šalinimo veiksmų planą. Jame ketveriems metams (2017–2020 m.) numatytos teisinės, organizacinės ir ekonominės priemonės padės siekti, kad kuo daugiau tokių atliekų būtų pašalinta iš aplinkos.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video