Top Baneris

Savivaldybė vilniečių prašo išrinkti vietą krematoriumui

2016 rugpjūčio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė, teisme įrodžiusi, kad krematoriumo statyba Olandų gatvėje neįmanoma ir dėl bendruomenės pasipriešinimo, ir dėl bendrojo plano sprendinių, nusprendė vėl kreiptis į gyventojus, kad išsiaiškintų, kurioje Vilniaus dalyje krematoriumas galėtų būti priimtinas. Kėdainiuose krematoriumą valdanti bendrovė jau paskelbė planuojanti statyti krematoriumą Liepynės kapinėse, greta IKEA prekybos centro.

Pavasarį atlikę gyventojų apklausą, kuria rėmėsi teismas, savivaldybės specialistai išsiaiškino, esą miestiečiai pritartų, jei krematoriumas iškiltų miesto pakraštyje, atokiau nuo gyvenamųjų rajonų. Tad dabar buvo parengta galimų krematoriumo statybos zonų Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje schema, pažymėtos krematoriumo statybai tinkamos teritorijos, kuriose pagal bendrąjį planą numatyta verslo, gamybos, pramonės funkcinė zona, ir pasiūlyta gyventojams pasirinkti.

Miesto valdžia krematoriumo statybai siūlo teritorijas prie Oslo ir Dubliškių gatvių, prie Gariūnų g. ir Savanorių pr., taip pat – prie Savanorių pr., Lentvario, V.A. Greičiūno ir Kirtimų gatvių, Užukampyje, Vokės, Liepų ir Galvės gatvių aplinkoje. Taip pat – Dobrovolėje, prie Leipalingio gatvė, Jankiškėse, prie Savanorių pr. ir Titnago gatvės, prie Liepkalnio gatvės, žemiau oro uosto teritorijos, kuri ribojama geležinkelio, Kirtimuose prie Eišiškių pl., prie Liepkalnio gatvės ir Minsko plento, Žirnių gatvės, Liepyno kapinių aplinkoje arba prie Vakarinio aplinkkelio ir Taurupės gatvės.

Daugiausia kremavimo paslaugasi galimų vietų numatyta Paneriuose. Bet aktyviausi Panerių gyventojai dar balandį pradėjo aštrias diskusijas dėl planų krematoriumą statyti Lentvario gatvėje. Akivaizu – diskusijų su vietos bendruomene krematoriumo statytojams nepavyks išvengti jokiame miesto kampelyje.

Gyventojai savo nuomonę dėl pasiūlytų teritorijų tinkamumo krematoriumo statybai gali pareikšti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamentui.

SA.lt ir Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video