Top Baneris

Verta apmąstyti: gal verta tapti savo kiemo šeimininkais?

2016 rugpjūčio 24 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė šią vasarą ėmėsi gerinti prieš kelis dešimtmečius statytų ir kone dešimtmetį netvarkytų daugiabučių namų aplinką – tvarkyti įvažas į kiemus, kloti šaligatvius, lopyti duobes. Pagerinusi gyvenamąją aplinką, miesto valdžia žada imtis veiksmų, kad daugiabučių gyventojus apsaugotų nuo netikėtų statybų greta jų būsto.

Dažna problema sostinėje yra ta, kad gausiai užstatytuose daugiabučių kiemuose lyg ir nėra teritorijos šeimininko, o gyventojai nesiima iniciatyvos įsiteisinti bendro kiemo, todėl namo pašonėje neretai ima ir išdygsta statinys. Grąžinant savininkams žemę daugiabučių namų kiemuose, beatodairiškai leidžiama keisti ir jų paskirtį, todėl statytojų nesustabdo netgi gyventojų parengti detalieji planai, kurie, atrodytų, turėtų apsaugoti vilniečių pamėgtas erdves nuo statybų.

„Miestas – mūsų visų erdvė, tačiau tik parodžiusi iniciatyvą savivaldybė gali tikėtis, kad gyventojai imsis tvarkyti savo kiemus. Taip judame pagrindinio tikslo link – sukurti jaukesnes, patogesnes, patrauklias miesto viešąsias erdves, kurios tarnaus miestiečiams“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savo kiemo žemės sklypo šeimininku turėtų tapti namų bendrija, o ten, kur jos nėra, savivaldybė gali pripažinti šių teritorijų svarbą vietos bendruomenei ir formuoti valstybinės žemės sklypus viešųjų erdvių įrengimui bei sudaryti valstybinės žemės panaudos sutartis.

Savivaldybei suformavus valstybinės žemės sklypą viešajai erdvei, daugiabučio namo kieme šeimininkausiantys gyventojai galės patys nuspręsti, kaip tvarkytis želdynus, įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę ar verčiau išplėsti automobilių statymo aikštelę ir kt.

Be to, Vilniuje šiemet atsiras bent dešimt naujų žaliųjų erdvių gyvenamuosiuose rajonuose. Pirmieji kuriamų naujų viešųjų erdvių darbai jau prasidėjo – specialistai jau kuria išskirtines erdves dešimčiai sostinės daugiabučių rajonuose. Žaliosios erdvės bus atnaujinamos ir kuriamos Antakalnio, Fabijoniškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujamiesčio, Naujininkų, Naujosios Vilnios, Pašilaičių, Pilaitės, Šeškinės seniūnijose.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video