Top Baneris

Savivaldybė bando sustabdyti Maskvos namų kūrimąsi Vilniuje

2016 birželio 22 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė demonstruoja, kad aukštingumo ir užstatymo tankumo reikalavimai nėra tuščios sąvokos, kaip kartais atrodo naujas statybas kaimynystėje stebintiems Užupio ar Senamiesčio gyventojams.

Sostinės meras Remigijus Šimašius pristatė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinio Vilniaus miesto apylinkės teismui kopiją. Šiuo ieškiniu teismo prašoma pripažinti negaliojančiu 2008 metų rugsėjo 5 dieną išduotą statybos leidimą Maskvos kultūros ir verslo centro „Maskvos namai“ statyboms Vilniuje, A. Juozapavičiaus gatvėje.

„Turime pradėtą objektą Vilniaus mieste, kurio visiškai nereikia – ir dėl geopolitinių, ir dėl architektūrinių priežasčių. Todėl dar praėjusių metų vasarą savivaldybė su visa eile institucijų ėmėsi aiškintis, ar toks objektas pagrįstai yra Vilniuje. Kartu pasitarę su teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, pamatėme, kad statinys pastatytas pažeidus statybos reglamentą. Užfiksuota, kad pažeisti aukštingumo, užstatymo tankumo reikalavimai“, – sakė Vilniaus meras.

Savivaldybės pozicija yra pritarti teisme, kad statybos leidimas būtų panaikintas. Mero teigimu, bus prašoma Statybų inspekcijos papildomai įvertinti statybą, taip pat savivaldybė siūlys papildyti ieškinį teismui, nes Maskvos namai šiuo metu statomi net ne pagal galiojantį statybos leidimą.

Ieškinys dėl statybos leidimo Maskvos namams Vilniuje panaikinimo bus nagrinėjamas Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teismo posėdžio data dar nepaskirta.

maskvos namai 3

Pagal Vilniaus m. savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video