Top Baneris

Saulės elektrinės: ilgainiui kiekvienas energijos vartotojas taps gamintoju

2020 gruodžio 11 d.
3 4
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvai, kartu su kitomis ES šalimis įsipareigojus iki 2050 m. užtikrinti ekonominės veiklos poveikio klimatui neutralumą, energetikos verslo sektorius ėmė ieškoti novatoriškų energijos gamybos sprendimų. Atsinaujinančios energijos elektrinių statyba tapo viena ryškiausių sričių, kurioje kyla nauji pramonės lyderiai.

Saulės elektrinių rangovinės kompanijos ARGO ENERGIJA vadovas Gediminas Čijunskis pasakoja, kad šio sektoriaus verslo atstovai žengia kartu su naujausiomis tendencijomis ir numato kelis dešimtmečius intensyvaus darbo: „Atidžiai sekame pasaulines tendencijas – Paryžiaus susitarime dėl klimato kaitos ir Europos žaliajame kurse nustatytos aiškios gairės, kokiu greičiu turime pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiandien prognozuojame trisdešimtmetį įtempto darbo, siekiant, kad Lietuva įgyvendintų visus įsipareigojimus.“

Profesionalumas padėjo užtikrinti stiprų vardą rinkoje

Jau 16 metų rangos darbus atliekanti ARGO ENERGIJA žaliosios energetikos kryptį pasirinko neatsitiktinai – ilgametė patirtis ypač konkurencingame išorinės reklamos gamybos sektoriuje padėjo sukaupti gausų žinių bagažą. Fokusuodamasi į profesionalumą ir vertės kūrimą klientui, įmonė užsitikrino pripažinimą rinkoje kaip patyrusi ir patikima rangovė.

122

Prieš kelerius metus bendrovė persikvalifikavo į energetikos sritį, šiandien ARGO ENERGIJA – Valstybinio statybos produkcijos sertifikavimo centro sertifikuotas ypatingojo statinio statybos rangovas atsinaujinančių išteklių energijos gamybos statinių statybai, taip pat įmonė atestuota Valstybinės energetikos inspekcijos ir Lietuvos saulės energetikos asociacijos narė. Įgijusi užsakovų pasitikėjimą gali didžiuotis atliekamais itin stambiais projektais, šiuo metu ARGO ENERGIJA kaip generalinis rangovas stato 1,5 MW saulės elektrinių parką – vieną didžiausių saulės elektrinių šalyje.

Reikšmingiausi pokyčiai – per ateinančius kelis dešimtmečius

Saulės energija palengva skinasi kelią rinkoje ir tampa vis įprastesniu alternatyvios energijos šaltiniu. ARGO ENERGIJA specialistai pastebi, kad saulės elektrinių statyboms Lietuvoje kelią atvėrė pasaulinė atsinaujinančios ekonomikos kryptis, valstybės ir visuomenės lūkestis, kad saulės elektrinės pajėgtų generuoti pakankamą kiekį energijos viešųjų ir privačių pastatų aprūpinimui.

Taip pat svarų indėlį turėjo supaprastinta tvarka teikiamos ir skiriamos valstybės subsidijos verslui bei namų ūkiams ir tai, kad, įvertinus gaunamą paramą, pastatyta saulės elektrinė atsiperka vidutiniškai per 7–8 metus.

G. Čijunskis įsitikinęs, kad valstybė kartu su verslu turėtų kelti ilgalaikį tikslą – išsiugdyti progresyvią rinką, kurioje kiekvienas vartotojas būtų savarankiškas alternatyvios energijos gamintojas. Pažangios šiuolaikinės technologijos jau šiandien saulės elektrinių modulius leidžia nesudėtingai integruoti į pastatus, ne tik į stogus, bet ir į fasadus, o šalies rinka pasirengusi pilnai atskleisti alternatyvios energijos potencialą – tiek technologijos, tiek mažėjančios sąnaudos didina saulės elektrinių prieinamumą paprastam vartotojui.

elektrines sviesu svaizdas 3

Stebint bendras saulės modulių pokyčių tendencijas ir spartų technologinį vystymąsi, galima išskirti sparčiai besikeičiantį dizainą, formas, leidžiančias įgyvendinti išskirtinius užsakovų ir architektų projektus – gaminami naujos kartos dvipusiai (angl. bi-facial) saulės moduliai, sugeriantys saulės šviesą iš abiejų modulio plokštumos pusių. Jų energijos generavimo našumas įprastinių modulių našumą gali lenkti daugiau nei 50 procentų. Taip pat dėl itin sparčiai augančio modulių efektyvumo ir galingumo galima sutaupyti vis daugiau energijos.

Su Lietuvos saulės energetikos projektų vystytojais, saulės modulių gamintojais ir tiekėjais dirbančios rangos kompanijos ARGO ENERGIJA specialistai prognozuoja, kad jau šį dešimtmetį Lietuvos saulės energetikos veidas keisis kardinaliai: vartotojai tampa sąmoningais energiją gaminančiais vartotojais ir savarankiška elektros energijos gamyba taps norma. Saulės modulių kaina taps palanki kiekvienam vartotojui, o modulių dizaino sprendimai ir galimybės integruoti saulės elektrines į pastatus taps priimtini ir dizainui reikliausiam vartotojui.

***

Patyrusi UAB Argo energijos komanda projektuoja ir įrengia saulės elektrines ir saulės elektrinių parkus. 2019 m. bendrovė Lietuvoje įrengė apie 2 MW saulės elektrinių, 2020 m. planuojama įrengti net apie 5 MW bendros galios saulės jėgainių verslui ir privatiems asmenims.

logo RGB

UAB ARGO ENERGIJA

M.K.Paco g. 4, Vilnius

Mob. +370 655 00616

El. p. info@argoenergija.lt

www.argoenergija.lt

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video