Top Baneris

Sapiegų rūmai sostinėje turi naujus šeimininkus

2018 kovo 2 d.
Sapiegų rūmai
Sapiegų rūmai. wikipedia.org nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros ministerijos sprendimu, valstybės įmonės „Turto bankas“ direktoriaus įsakymu Sapiegų rūmus, esančius Antakalnyje, L. Sapiegos g. 13, ligšiolinis valdytojas – Kultūros paveldo departamentas – patikėjimo teise perduoda Šiuolaikinio meno centrui. Sapiegų rūmai perduodami kartu su kompleksui priklausančiais keliais sandėliais ir pastatu – kontroline.

Vilniaus Sapiegų rūmai priklauso didesniam Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių kompleksui. Baroko stilistikos Sapiegų statinių komplekso rūmai įrašyti į Kultūros vertybių registrą dar 2001 m. kovo 13 d., šiuo metu jam nustatytas nacionalinis reikšmingumo lygmuo. Vertingosios savybės, lėmusios komplekso reikšmingumą ir unikalumą, yra architektūrinio, dailės ir istorinio pobūdžio.

Sapiegų rūmai statyti 1689–1692 m., panaudojant XVII a. pr. pastato sienas, po to kelis kartus rekonstruoti. Vidaus dekoro ir tapybos fragmentų būklė buvo gan bloga, todėl 2015 metais vyko sienų tapybos konservavimo ir restauravimo darbai. Tais pačiais metais Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso pavieniai objektai buvo paskelbti kultūros paminklais.

KPD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video