Top Baneris

Santechnikos pasirinkimą vis dažniau lemia jos funkcionalumas

2016 gegužės 14 d.
„Murestos“ nuotr.
„Murestos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Santechnikos gaminiai – vieni tų, kurių kokybei taupyti nerekomenduojama. Ne tik todėl, kad sugedus įrangai padariniai gali būti labai skaudūs. Kokybiški gaminiai, sako specialistai, padeda tausoti nervus, apsaugo nuo neplanuotų investicijų, galiausiai leidžia taupyti vandens ir energijos išteklius.

Gamintojai nevengia paprastumo

Atidžiau įsiklausyti į specialistų rekomendacijas derėtų renkantis prietaisus, kurių funkcionalumas priklauso nuo susidėvinčių mechanizmų: unitazus, maišytuvus, dušo sistemas. Žinomi gamintojai, užtikrindami jų kokybę, negaili nei investicijų, nei novatoriškų technologijų.

Santechnikos įranga prekiaujančio salono vadovė Vilma Didrikienė atkreipė dėmesį, kad mažiausiai revoliucijų santechnikos rinkoje galima tikėtis iš Skandinavijos gamintojų.

„Jų produkcija paprasta, neišsiskirianti, mažai besikeičiančio dizaino, tačiau gaminiai patikimi ir patvarūs. Pasirodžius naujai italų ar vokiečių santechnikos kolekcijai, aiškiai matyti, kuo ji skiriasi nuo ankstesnės, o skandinavai išlieka konservatyvūs, jų gaminiai – vienodi. Skandinavų gamintojų santechnika – tinkamas sprendimas viešosiose įstaigose, bet ne individualiame būste“, – įsitikinusi pašnekovė.

Gamintojai, anot V. Didrikienės, pastaraisiais metais orientuojasi į paprastas, lakoniškas formas, vadinamąją moderniąją klasiką. Vonios kambariuose dažnėja ovalių formų klozetų, švarių formų praustuvų, paslėptų funkcionalių dušo sistemų. Klientai taupydami savo laiką renkasi klozetus su stačiu nubėgimu ir be nuplovimo lanko, tokius, kuriems pakanka minimalios priežiūros.

Santechnikos gamintojai stengiasi pabrėžti savo išskirtinumą. Tad vokiečiai noriai samdo dizainerius iš Italijos, Ispanijos ar Didžiosios Britanijos.

Tiesa, Vokietijos gamintojai sunkiai pralenkiami techninės dokumentacijos kokybe. „Vokiečių techninė dokumentacija labai preciziška, skirtingai nei italų ar ispanų. Jei gaminys sudėtingas, techninės dokumentacijos kokybė labai svarbi“, – komentavo santechnikos įranga prekiaujančio salono vadovė.

Geriausiais vandens nuleidimo mechanizmų ir maišytuvų gamintojais taip pat vis dar laikomi vokiečiai. Įsirengiantieji potinkines dušų sistemas irgi dažniausiai renkasi vokiečių gamintojus.

Italijoje veikia nedidelės manufaktūros, kuriose surenkamos detalės. Ne paslaptis, kad dalis jų būna pagaminta Kinijoje. Įsigijus tokių gamintojų prekę, klientams neretai kyla problemų prireikus atsarginių dalių. V. Didrikienė tikina – naudingiausia dirbti su žinomais gamintojais, kurie gamina ir atsargines dalis, tokias kaip maišytuvų kasetės.

Pripažįstama, kad Europos gamintojai mažindami sąnaudas nevengia gamybos perkelti į Kiniją, Turkiją ar kitas Rytų Europos šalis. Tačiau nors jie orientuojasi į skirtingus klientus, gali pasiūlyti ir labai prabangių santechnikos gaminių – rankų darbo, su kalnų krištolais ir pan.

Prioritetas – kokybė

„Murestos“ nuotr.

Įsirengdami pirmuosius namus klientai dažnai linkę rinktis tai, kas jiems atrodo gražu, tačiau nebūtinai praktiška.

Pavyzdžiui, laisvai pastatomas vonias, kurioms būtina didelė erdvė. Įsirengdami antrąjį būstą klientai būna kur kas praktiškesni – pageidauja kokybiškų, patvarių, ilgaamžių ir estetiškų gaminių.

„Tokie žmonės sutinka mokėti daugiau už kokybišką daiktą. Jiems ypač svarbus funkcionalumas – ir baldų, ir praustuvų ar vonių. Renkantis santechnikos gaminius svarbiausia apsispręsti, kam vonios kambaryje bus skiriamas prioritetas“, – rekomendavo pašnekovė.

Nepastovios, anot pašnekovės, ir santechnikos gaminių spalvų mados. Keraminiai klozetai, praustuvės, vonios ir toliau išlieka balti, spalvota keramika sunkiai randa savo pirkėją. Kai kurie gamintojai apskritai atsisakė spalvotų santechnikos gaminių. Maišytuvų spalvos irgi įvairuoja, tik šie brangesni.

„Pirkėjai turi pasverti visus „už“ ir „prieš“. Jei pasirenkami spalvoti maišytuvai, visi priedai, aksesuarai turėtų būti tos pačios spalvos. Ne kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti visą kolekciją. Šiuo metu vyraujančios santechnikos gaminių spalvos – auksinė, bronzinė. Pageidaujama ir baltų ar juodų maišytuvų. Kuriami ir žaismingi bei spalvoti vonios kambario baldai“, – aiškino V. Didrikienė.
Kas dvejus metus vykstanti Frankfurto paroda – platforma, kurioje geriausiai išryškėja tam tikros santechnikos gaminių tendencijos. Praėjusioje parodoje pristatyta technologija, skirta sumažinti keraminių praustuvų sienelių storį.

Taupymo sprendimai antraeiliai

V. Didrikienės vertinimu, nors Europos gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ekologijai ir taupymui, ryškesnes tendencijas išskirti sudėtinga: tiesiog vieniems taupymas – aktualesnis veiksnys, kitiems – ne toks svarbus. Daugelis prioritetą vis dar teikia išskirtinumui. Jei klientai vis dėlto renkasi vandenį taupančią santechniką, būtinas didesnis įdirbis komplektuojant visus elementus. „Jeigu pasirenkamas bakelis, kuriuo nuleidžiama 4,5 litro vandens, būtina įsigyti tinkamo dydžio unitazo puodą. Kitu atveju problemos neišvengiamos“, – įspėjo pašnekovė.

Sukurti ir vandenį taupantys dušai. Dušo galvutėje vanduo maišomas su oru, taip išgaunant lietaus efektą: panaudojus mažesnį vandens kiekį, sukuriamas gausaus lietaus efektas. Orui ir vandeniui maišyti naudojami maišytuvuose integruoti aeratoriai.

Prieš kurį laiką buvo įprasta gaminti maišytuvus, kurių išbėgimas – 7 litrai per minutę, šiuo metu gamintojų siūlomuose maišytuvuose vandens išbėgimas mažesnis – 5 litrai per minutę.

Anot V. Didrikienės, lyginant serijinius ir išskirtinius maišytuvus, didelių technologinių skirtumų nėra. Ir vieni, ir kiti maišytuvai gaminami vienoje gamykloje, pasitelkiant tas pačias technologijas. Pagrindinis skirtumas – nuolat tobulinama maišytuvo širdis – vandens skirstymo kasetė.

Serijiniuose gaminiuose naudojamos senesnės vandens skirstymo kasetės ir paprastesni maišytuvų perlatoriai. Be to, produkto kainai įtakos turi ne tik naudojamų medžiagų kokybė, bet ir dizainerių vardas. Galiausiai – formos. Mat aptakių formų gaminiai yra šiek tiek pigesni nei kvadratinių, pastarąsias sunkiau išgauti.

Santechnika – lyg drabužiai

„Murestos“ nuotr.

Santechnikos gaminius, specialistų tikinimu, galima palyginti su drabužiais – čia irgi egzistuoja mados, stiliai, lygiai, klasės. Nors dauguma būsto šeimininkų mano, kad įrengti vonios kambarį labai paprasta, išties vonia – vienas brangiausių plotų.

Šiuo metu populiarūs prabangusis, pseudo, retro, kaimo, skandinaviškasis stiliai. Pastarasis išsiskiria lakoniškumu, naudojamu natūraliu medžiu, minimalizmu. Jeigu būsto savininkas pasirenka skandinaviškąjį stilių, tinkama laisvai ant kojelių statoma arba kubilo formos akmens masės vonia, svarbiausia – lakoniška, paprastų formų. Skandinaviškajam stiliui artimas japoniškasis: paprasti stačiakampiai daiktai, naudojamas medis. Tokiam interjerui tinkami dušo padai su mediniais indėklais, suleisti į žemę trapai, dušo padėklų sifonai ir t. t. Pertvaros – slankiojančios arba varstomos, skaidraus stiklo.

Prieš kurį laiką populiarias ketaus vonias (ketus šiuo metu naudojamas kuriant retro ar pseudo baroko stilių) pakeitė plieninės, akrilinės vonios, prieš dešimtmetį rinkai pristatytos akmens masės vonios. Klientai gali rinktis paprasto apskritimo ar stačiakampio formos, laisvai statomas, įleidžiamas, su masažu ar be jo, blizgios ar matinės spalvos, skirtingo pločio ir gylio vonias. Vonios kambario baldai irgi įvairūs: vyrauja natūralus arba laminuotas medis, trys ar keturi medžio atspalviai. Į klasikinį vonios kambarį grįžta spalvos: kalbant apie maišytuvus ir aksesuarus, ypač dažna blizgaus vario spalva.

Gamintojų siūlomi praustuvai irgi skirtingi: praustuvai-stalviršiai, įleidžiami ar uždedami, blizgantys arba matiniai. Populiarūs veidrodžiai su spintelėmis viduje, su apšvietimu, galima įrengti ir veidrodinę sieną. Ne mažiau svarbus akcentas – maišytuvai: tvirtinami prie sienų ar stalviršių maišytuvai, aukšti ar žemi ir pan.

Vonios kambario interjero stilistika nevientisa. Pavyzdžiui, skandinaviškasis stilius kuriamas pridedant rytietiškų motyvų. Vonios kambario įrangos ir baldų tendencijas diktuoja svetainės interjero stilistika.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video