Top Baneris

Santaros klinikų miestelyje – didžiausia daugiaaukštė stovėjimo aikštelė

2019 kovo 18 d.
daugiaaukštė stovėjimo aikštelė
Manto Repečkos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Santariškių medicinos miestelyje – daugiau nei 1000 naujų automobilių stovėjimo vietų:  bendrovė „Santaros parkavimo paslaugos“ atidarė 5 aukštų stovėjimo aikštelę, kuri šiuo metu yra didžiausia daugiaaukštė stovėjimo aikštelė prie gydymo įstaigų Lietuvoje. 

Šalia Pediatrijos korpuso iškilusi aikštelė yra pirmoji iš trijų daugiaaukščių automobilių stovėjimo aikštelių, numatytų atidaryti dar šiemet. Aikštelėje iš viso įrengtos 1196 automobilių stovėjimo vietos, iš kurių dalis skirta elektromobiliams bei neįgaliųjų automobiliams.

Čia taip pat įrengtos švieslentės su krypčių ir laisvų vietų nuorodomis, stebėjimo kameros, dvi laiptinės, iš kurių viena – su liftu, nuo aikštelės tiesiami patogūs takai į gydymo įstaigas. Į aikštelę įvažiuoti galima iš Molėtų plento.

Automobilių stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelyje – gerai žinoma problema. Skaičiuojama, jog per dieną, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, automobilius neleistinose vietose palieka nuo 300 iki 400 vairuotojų, per mėnesį – apie 10 tūkstančių.

Manto Repečkos nuotr.

Manto Repečkos nuotr.

Neatsakingas vairuotojų elgesys sukelia problemų tarnybiniam medikų transportui, kuomet tampa sunku ar net neįmanoma pasiekti gydymo įstaigas, susidaro spūstys ir avarinės situacijos. Artimiausiu metu automobilių stovėjimas bus uždraustas visoje Santariškių bei Baublio gatvėse. Planuojantieji vykti į gydymo įstaigas raginami atkreipti dėmesį į pasikeitusius kelio ženklus.

Pasak bendrovės „Santaros parkavimo paslaugos“ direktoriaus Mariaus Blagnio, įrengus naujas aikšteles bei atnaujinant senąsias, tikimasi parkavimo problemą Santaros klinikų miestelyje palikti praeityje.

„Šiemet šioje teritorijoje bus atidarytos dar dvi daugiaaukštės aikštelės. Tai leis klinikų lankytojams ir  darbuotojams automobilius statyti tvarkingai vietose, kurių užteks visiems. Į naująją aikštelę kviečiame važiuoti Molėtų plentu, tokiu būdu išvengiant spūsčių prie Santariškių gatvės žiedo. Nuo šios aikštelės gydymo įstaigas galima pasiekti per kelias minutes. Tikimės, kad vairuotojai teigiamai įvertins pokyčius”, – sako M. Blagnys.

Naujos aikštelės atidarymas vykdomas pagal 2017 metais su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašytą koncesijos sutartį, numatančią 2250 naujų stovėjimo vietų sukūrimą ir 500 dabartinių vietų atnaujinimą.

Manto Repečkos nuotr.

Manto Repečkos nuotr.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos laikinai einančios kanclerės pareigas Odetos Vitkūnienės, žmonėms, vykstantiems į ligoninę gydytis ar lankyti artimųjų, klausimas, kur pastatyti automobilius, neturėtų kelti papildomų rūpesčių.

„Pagaliau ši problema sprendžiama. Ne mažiau svarbu ir tai, jog Santariškių gatvė be čia pristatytų transporto  priemonių taps saugesnė ir geriau pravažiuojama greitosios medicinos pagalbos automobiliams. Atvykstančiųjų į Santaros klinikas prašome gerbti vieni kitus, laikytis Kelių eismo taisyklių ir automobilius statyti tam skirtoje vietoje, juolab kad sudarytos palankios sąlygos“, – sako O. Vitkūnienė.

Su stovėjimo aikštelių išsidėstymu Santariškių medicinos miestelyje galima susipažinti svetainėje Santarosparkavimas.lt. Nauja aikštelė šalia Pediatrijos korpuso žymima P9.

Bendrovę „Santaros parkavimo paslaugos“ per įmonę „Parkdema“ valdo fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ ir „Modus group“. UAB „Parkdema“ priklauso „Unipark“ bendrovės Lietuvoje ir Latvijoje, „Citypark“ Estijoje ir „City Parking Group“ Lenkijoje.

Manto Repečkos nuotr.

Manto Repečkos nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video