Top Baneris

Santaros klinikose atidarytas Vaiko raidos centras ir Pediatrijos korpusas

2022 gruodžio 14 d.
Santaros klinikų foto
Santaros klinikų foto
Pasidalykite straipsniu

Simboliškai atidarytas naujasis modernus Santaros klinikų vaikų ligų pastatas, kuriame įsikūrė Vaiko raidos centras ir Pediatrijos korpusas.

Moderniame pastate įsikūrė Vaiko raidos centras, Vaikų konsultacijų poliklinika, Laboratorija, Pediatrijos centro dienos stacionaras, Retų ligų koordinavimo centras.  

Pasak VUL Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, Vaiko raidos centras nuo 2011 m. tapo vienu iš Vaikų ligoninės, kuri tuo metu buvo VUL Santaros klinikų filialas, centru. O 2013 m. dėl kritinės Vaiko raidos centro stogo būklės buvo uždarytas pagrindinis centro pastatas Žvėryne, Vytauto g. 15.  Senasis Pediatrijos korpusas baigtas statyti 1988 m. Pastatas buvo projektuotas kaip infekcinė ligoninė, o tai neatitiko tos specifikos, kuri būdinga teikiant paslaugas vaikams. 

Finansavimas Vaiko raidos centro korpuso statybai skirtas iš ES struktūrinių fondų lėšų – 7 139 677 Eur, o Pediatrijos korpusui lėšos gautos iš Valstybės investicijų programos ir VĮ Turto banko – 7 245 428 Eur.

Generalinis direktorius pastebi, jog Vaiko raidos centro integracija į daugiaprofilinę ligoninę – tai kokybinis šuolis teikiant aukščiausio lygio vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas tiek pacientams, tiek specialistams. O pediatrijos paslaugų perkėlimas į naująjį korpusą užtikrina modernių, poreikį bei kokybę atitinkančių paslaugų teikimą Lietuvos vaikams ir taip prisideda gerinant šalies vaikų sveikatą, mažinant vaikų sergamumą ir mirtingumą.

Projektuojant bei vykdant statinio statybos darbus sprendiniuose įvertinti esminiai reikalavimai: mechaninis patvarumas ir pastovumas; gaisrinė sauga; higiena, sveikata, aplinkos apsauga; naudojimo sauga; apsauga nuo triukšmo; energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas; tvarus gamtos išteklių naudojamas. Ant pastato stogo yra įrengti vandens šildymo kolektoriai, leisiantys dalį karšto vandens pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video