Top Baneris

Šalia Palangos atidaryta teniso ir padelio arena

2023 balandžio 19 d.
OSHEEtenisoirpadelioarenosatidarymas1
Pasidalykite straipsniu

Vydmantuose, šalia Palangos, atidaryta 2500 kv. m ploto uždara „Oshee“ teniso ir padelio arena. Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio sporto kompleksų Vakarų Lietuvoje. Naujoje arenoje įrengti du teniso ir trys padelio kortai.

„Arena sportininkus jau priima nuo praėjusių metų, bet šiemet galutinai baigus interjero ir vidaus įrangos darbus bei suteikus jai „Oshee“ vardą, įvyko oficialus sporto komplekso atidarymas. Mūsų misija yra populiarinti padelį ir tenisą ne tik pajūryje, bet ir visoje Lietuvoje – juk į Palangą žmonės iš įvairių šalies kampelių suvažiuoja ne tik vasarą, todėl uždara arena yra didelis privalumas vėsesniu metų laiku. Padelio ir teniso aikščių poreikis nuolatos didėja, ypač kurortinėse vietose, kur žmonės pasigenda aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų. Dėl sparčiai augančio susidomėjimo šiomis sporto šakomis jau dabar planuojame arenos plėtrą – tiek padelio, tiek teniso aikščių“, – komentuoja arenos vadovas Dainius Valantinavičius.

Jis pasidžiaugė, kad šioje arenoje treniruojasi ir vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų – aštuoniolikmetis Edas Butvilas (ATP reitingas – 729), kuris 2021 m. laimėjo Vimbldono berniukų dvejetų čempionatą, o 2022 m. iškovojo „French Open“ berniukų dvejetų čempiono titulą.

Pasak D. Valantinavičiaus, tenisas Lietuvoje populiarus jau daug metų, o padelis yra bene sparčiausiai auganti sporto šaka, kuria susidomi vis daugiau žmonių. Tai dinamiškesnis, mažiau jėgos reikalaujantis sportas, jame lygiaverčiai gali varžytis vyrai ir moterys. Padelis Lietuvoje oficialiai gyvuoja vos 9-erius metus. Lietuvos padelio teniso federacija įsteigta 2014 m. sausį. Jos steigėjas ir šiuo metu federacijos viceprezidentas yra Šarūnas Marčiulionis.  

„Padelis arba padelio tenisas – sportas, turintis tiesioginių sąsajų su tenisu ir skvošu. Tai visame pasaulyje paplitusi sporto šaka kaip socialus ir linksmas sportinis užsiėmimas. Kadangi padelio aikštelė yra mažesnė, palyginti su teniso, o žaidžiama poromis, reikia mažiau fizinio pasiruošimo – kamuoliuko padavimas yra labai lengvas. Dėl šios priežasties padelis labai mėgstamas tarp moterų, vaikų ir vyresnių žaidėjų, kurie anksčiau aktyviai žaidė tenisą ar kitas raketines sporto šakas. Padelyje taškų skaičiavimo sistema yra tokia pati kaip ir tenise“, – pasakoja arenos vadovas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video