Top Baneris

Šalia Konstitucijos prospekto Vilniuje – naujas verslo centras su žaliais stogais

2023 gegužės 24 d.
konstitucijos14 pages to jpg 0002
„Rogers Stirk Harbour + Partners“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Šalia Konstitucijos prospekto iškils žinomos britų projektavimo įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ suprojektuotas septynių aukštų verslo centras su požemine dalimi. Po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šio pastato projektiniams pasiūlymams, skelbiama pranešime spaudai. 

Dešiniajame Neries krante dar prieš 60 metų architektai kūrė dangoraižių rajono viziją. Ši idėja įgyvendinama iki šiol, o urbanistai šią teritoriją mato kaip naująjį miesto centrą. Verslo investicijos į šią teritoriją siekia ne vieną milijoną eurų. Statomas išskirtinis garsios Danielio Libeskindo architektų studijos „Studio Daniel Libeskind“ projektuotas 20 aukštų pastatas. Kitoje Konstitucijos prospekto pusėje savo aukštingumą jau pasiekė „Eikos“ statomi 15-os ir 20-ies aukštų verslo centrai „Flow“. 

Lvivo gatvėje planuojama statyti šešių korpusų administracinius ir gyvenamuosius pastatus, vienas iš jų sieks 22 aukštus. 

Naujausias patvirtintas projektas dangoraižių rajone – septynių aukštų verslo centras su požemine dalimi. Pastatas suprojektuotas prie „Best Western Vilnius“ viešbučio esančiame privačiame sklype. Šiuo metu čia yra neasfaltuota automobilių aikštelė. 

„Rogers Stirk Harbour + Partners“ vizualizacijos

Projektą įgyvendina UAB „Kvartalas“. Projektinius pasiūlymus rengė UAB „Unitectus“. Su jais galite susipažinti čia. 

Pastato idėjai išrinkti buvo organizuojamas architektūrinis konkursas. Gauti šeši pasiūlymai, iš jų statytojams ir Lietuvos architektų sąjungos ekspertų komisijai labiausiai patiko britų įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ projektas. Jie 64,3 a sklype Konstitucijos pr. 14A suprojektavo 7 aukštų, 19,2 tūkst. kv. m ploto verslo centrą su dviejų aukštų požemine automobilių aikštele. 

Po visuomenės ir specialistų pastabų pakoreguoti kai kurie projekto sprendimai. Išsaugota pagrindinė pastato idėja – lakoniški, konstruktyvūs tūriai. Tačiau pakeista pirmo aukšto tūrio konfigūracija taip, kad pastato prieigos derėtų prie rytinėje pusėje esančios teritorijos ir pastatų, pirmenybė būtų teikiama pėsčiųjų srautui iš aplinkinių teritorijų. 

Taip pat pakelta trečio aukšto konsolė, kad po ja esančios lauko erdvės – tiek Konstitucijos prospekto pusėje, tiek už pastato – būtų jaukesnės ir labiau derėtų prie žmogaus mastelio. 

Pirmame pastato aukšte planuojamos maitinimo, prekybos ir paslaugų vietos (kavinės, restoranai, parduotuvėlės ir nedidelis konferencijų centras). Viršutiniuose aukštuose suprojektuotos administracinės patalpos. Planuojama, kad centre dirbs apie 1500 darbuotojų. 

Naujame verslo centre bus visuomenei atvirų erdvių – stikliniu stoglangiu dengtas atriumas. Pirmo aukšto viduryje planuojama didelė galerija, kuri taip pat bus atvira visuomenei. Penktame aukšte – miestiečiams prieinama lauko terasa su vaizdu į Neries upę ir Vilniaus panoramą. 

Horizontalų stogą planuojama apželdinti šilokais, taip pat čia įrengti saulės baterijas, kurios aprūpintų pastatą elektros energija.

Šiuo metu sklype auga 17 įvairių rūšių medžių, tarp jų – 6 invaziniai. Deja, dėl planuojamos požeminės pastato dalies statybos projektuotojai neranda galimybės juos išsaugoti. Medžiai bus kompensuojami pagal nustatytą tvarką. Tiesa, dar turės būti išduotas Savivaldybės leidimas kirsti saugotinus medžius.   

Automobiliams numatyti du požeminiai pastato aukštai. Iš viso suprojektuotos 343 automobilių vietos ir 80 dviračių vietų.

Statytojas taip pat įsipareigojo sutvarkyti šalia projektuojamo pastato esančią teritoriją, kuri priklauso valstybei. Joje bus suformuoti želdynai, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video