Top Baneris

SA ArchBook „Mėnesio skaitytojų geriausias“: UNIversalus ir UNIkalus viename

2023 lapkričio 17 d.
Exterior 1 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Kokybė ir kūryba – neatsiejamos architektūros sudedamosios dalys, tačiau kelias nuo idėjos iki statybų neprivalo būti ilgas ir painus. Anaiptol, adaptuodami universalią idėja individualiems poreikiams galime pasiekti neįtikėtinų rezultatų be jokio vargo. Būtent šio tikslo vedini UAB „AEXN“ architektai pristatė savo naują projektą UNI+house” – kur kiekvienas projektas yra universalus ir gali būti unikaliai pritaikytas. Tai atnaujintas „AEXN” studijos produktas, skirtas kartotinių gyvenamųjų rinkos segmentui. „UNI__06” projektas „Statyba ir architektūra“ skaitytojų buvo išrinktas geriausiu spalio mėnesio darbu „ArchBook“ platformoje.

Exterior 2

Paprastas būdas planuoti namus

Architektai „UNI-house” koncepciją pristato kaip projektų ir iniciatyvos sistemą, kuri yra nuolat atnaujinama ir papildoma. Šiuo metu vystomi keli prototipai, kuriuos kūrėjai rengiasi pristatyti kaip kokybišką alternatyvą „modulinių namų” komerciniam vajui. „Šio projekto koncepcija yra pagrįsta idėja, kad kartotinis gyvenamasis namas gali būti ekonomiškas, funkcionalus ir geros architektūros”, – sako studijos vadovas Tomas Grunskis.

Ši koncepcija užgimė orientuojantis į gyvenamųjų namų rinką, ji skirta plačiam vartotojų ratui, kuriam suteikiamos lanksčios paslaugų sąlygos. Tai kartotinių gyvenamųjų namų sistema, kuri apima skirtingo dydžio išplanavimo būstus, tenkinančius skirtingus gyventojų poreikius ir atliepianti skirtingas galimybes, neaukojant architektūrinės kokybės.

Manome, kad tvari architektūra turi ir gali būti kokybiška, ir taikoma visiems jos žanrams – visuomeninei ir gyvenamajai.

T. Grunskis

Kiekvienas projektas yra pateikiamas su pasirinktu paslaugų paketu: „UNI basic“, „UNI pro“ ir „UNI pro+“. Kiekviename siūlomos pagrindinės paslaugas (architektūrinė ir techninė bylos bei sklypui pritaikyti sprendimai), o vėliau skiriasi detalumas, konsultacijų laikas ir kt. Architektų komanda teikia konsultavimo, projektavimo, derinimo, bei realizacijos priežiūros paslaugas, susijusias su šio projekto eiga.

Plan 3D

„UNI__06“ – architektūros dėlionės dalis

„UNI__06““ – tai vieno aukšto, trijų miegamųjų gyvenamasis namas, kuriame sukurta paprasta ir funkcionali plano struktūra, užtikrinta tokiam būstui būtina kvadratūra. Taip pat yra suformuota lokali, pusiau uždara nedidelio kiemelio erdvė, užtikrinanti privatumą, kurio paprastai labai trūksta tankiai apgyvendintuose gyvenamųjų namų kvartaluose. Gyvenamasis namas išsiskiria šiuolaikinės architektūros principams būdinga stilistika, lakoniškomis linijomis ir gyventojų patogumą prioretizuojančiu erdviniu išdėstymu.

Šiam projektui, kaip ir bet kuriam kitam „UNI+house“ sistemoje, architektai siūlo pritaikyti individualius gyventojų poreikius atitinkantį interjero dizainą. Be interjero sprendimų užsakovas gali laisvai keisti ir adaptuoti „UNI_06“ konfigūraciją tol, kol ji atitiks jo lūkesčius, ar tai būtų kambarių skaičius, fasadų apdaila ar sklypo pritaikymas. Siūlydami universalų sprendimą, architektai tiki, kad net ir „tipiniame“ projekte gali būti atsižvelgta į individualius poreikius, siekiamas išskirtinumas ir aukšta architektūros kokybė.

Viena iš „AEXN” komandos vertybių yra architektūros kokybė ir išliekamoji vertė. „Manome, kad tvari architektūra turi ir gali būti kokybiška, ir taikoma visiems jos žanrams – visuomeninei ir gyvenamajai“, – sako architektas T. Grunskis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video