Top Baneris

S.Dariaus ir S.Girėno stadiono statybą planuojama baigti 2022 m. pavasarį

2021 rugpjūčio 27 d.
Kaunas dariaus ir gireno stadionas statybos
Kauno m. sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją ketinama baigti kitų metų pavasarį, sako Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pagal mūsų planą, dar vakar kalbėjomės su „Autokaustos“ (stadiono rangovo – BNS) direktoriumi, turim užbaigti balandį, gegužės pradžioje (2022 metais – BNS). Birželį mes turėtume turėti ten gerą renginį“, – LRT radijui penktadienį sakė V. Matijošaitis.

Statybos tęsiasi pilnu tempu: iki metų pabaigos rangovai planuoja atlikti visus būtinus išorės darbus, kad spaudžiant šaltukui galėtų pereiti prie vidaus patalpų apdailos.

Po atnaujinimo tai bus didžiausias stadionas Lietuvoje ir atitiks UEFA bei IAAF II standartus. Stogu dengtose tribūnose – 15 tūkst. vietų žiūrovams. Kauniečiai ir miesto svečiai čia galės mėgautis aukščiausio lygio futbolo ar lengvosios atletikos varžybomis, o per didžiuosius koncertus bei kitus renginius ši erdvė talpins iki 30 tūkst. žmonių.

Kaunas dariaus ir gireno stadionas statybos

Pasak Kauno mero, nėra plano siekti, kad atnaujintas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas turėtų nacionalinį statusą.

„Man tas pats, kaip žmonės jį vadins. Tai yra Dariaus ir Girėno, dviejų vyrų, parskridusių iš už Atlanto, vardo stadionas ir kaip jį vadins, čia jau žmonių pasirinkimas“, – sakė jis.

„Statome stadioną ne man, ne Kaunui, bet visiems žmonėms. Į stadioną suvažiuos visa Lietuva“, – pridūrė V. Matijošaitis.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau pernai sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų.

Kaunas dariaus ir gireno stadionas statybos

Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Ši vaizdinga Žaliakalnio vietovė ilgainiui taps tikru sporto ir laisvalaikio kompleksu. Pabaigos link artėja legendinės sporto halės rekonstrukcija. Darbai startavo ir greta esančios Sporto gatvės aikštėje. Jau parengtas techninis projektas, o netrukus bus išduotas statybos leidimas naujajam lengvosios atletikos maniežui, kuris iškils visai čia pat.

Stadiono rangos darbų vertė siekia 32 mln. eurų.

Kaunas dariaus ir gireno stadionas statybos

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video