Top Baneris

Šiandien – viešas Lietuvos paviljono parodoje „EXPO 2017“ projektų aptarimas

2016 rugpjūčio 3 d.
AM nuotr.
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija, paskelbusi atvirą Lietuvos paviljono projekto konkursą, sulaukė 9 projektinių pasiūlymų. Kol kas su jais galima susipažinti Lietuvos architektų sąjungos (LAS) rūmuose Vilniuje, Kalvarijų g. 1. O rytoj, rugpjūčio 3 dieną, 14 val., ten pat Lietuvos paviljono projektus vertins ir specialistai, ir visuomenės atstovai. Galiausiai savo verdiktą tars komisija, sudaryta iš žinomų architektų, energetikų, parodų organizavimo specialistų. Trijų pirmųjų vietų laimėtojams bus skirtos piniginės premijos, o su pirmosios vietos laimėtoju bus sudaryta sutartis dėl techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.

Konkurso dalyvių buvo prašoma pateikti Lietuvos pristatymo koncepciją, pagrindinę norimą perduoti žinią (šūkį) ir vizualinį Lietuvos paviljono sprendimą. Lietuvos paviljonui įsirengti parodos organizatoriai skyrė 532 kvadratinių metrų ploto ir 8 metrų aukščio patalpą baigiamame statyti parodų komplekse. Čia reikėjo įkurdinti pagrindinę ekspoziciją, kavinę-barą ir suvenyrų parduotuvę, konferencijų salę, reprezentacines, administracines ir buitines patalpas. Projektinio pasiūlymo kūrėjų buvo prašoma pateikti ir paviljono fasado sprendinius.

Tarp konkurso sąlygose įvardytų vertinimo kriterijų yra reikalavimas atspindėti pagrindinę parodos temą – „Ateities energetika“ ir pristatyti Lietuvos pasiekimus vystant energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, tvarų jos panaudojimą, laimėjimus kitose aukštųjų technologijų ir eksporto požiūriu perspektyviausiose srityse, taip pat – transporto ir turizmo plėtros galimybes. Ekspozicija turėtų būti patraukli, interaktyvi, pritaikyta visų amžiaus grupių parodos lankytojams. Šį kartą bus vertinamos ir ekspozicijos perkėlimo bei tolesnio jos panaudojimo parodai pasibaigus galimybės.

Tarptautinė paroda „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje vyks tris mėnesius – nuo 2017 m. birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d. Tikimasi, kad joje dalyvaus daugiau kaip 100 pasaulio valstybių ir keliolika tarptautinių organizacijų (EBPO, UNESCO, Pasaulio bankas, OPEC, IRENA ir kt.). Šalia Lietuvos paviljono ketina įsikurti Didžiosios Britanijos, Italijos ir Vengrijos paviljonai. Iki šiol savo dalyvavimą parodoje oficialiai jau patvirtino 94 valstybės ir 15 tarptautinių organizacijų. Per tris parodos mėnesius laukiama ne mažiau kaip 2 milijonų lankytojų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video