Top Baneris

Rygos centro atgimimas: pradėtos naujo kvartalo „Preses Nama“ statybos

2021 rugpjūčio 13 d.
riga preses nama
ARROW architects vizual.
Pasidalykite straipsniu

Rygoje kapsulės įkasimo ceremonijos metu buvo paskelbta kvartalo „Preses Nama“ statybų pradžia. Į netrukus iškilsiančių pastatų pamatą ateities kartoms buvo įkasta kapsulė su tekstu, kuriame aprašoma Rygos istorija ir ateities viltys bei idėjos.

„Ryga turi mažiausią aukštos klasės biurų pastatų pasiūlą, todėl „Preses Nama“ kvartalas yra labai reikšmingas projektas ne tik miestui, bet ir jo gyventojams. Džiaugiuosi, kad pradedame statyti A klasės biurų pastatą ir daugiafunkcį centrą su prekybos patalpomis, maisto erdvėmis, žaliosiomis terasomis ir pirmąja stogo futbolo aikšte Baltijos šalyse, ypatingą dėmesį skirdami tvariems gamtai ir miestui sprendimams“, – sako Giedrius Bernotas, „Lords LB Special Fund V“ fondo valdytojas.

Danijos architektų komandos „Arrow“ suprojektuotas 25 000 m2 A klasės verslo centras bus pastatytas pagal aukščiausius „BREEAM Excellent“ standartų principus ir tai bus „Near Zero Energy“ pastatas, kuriame darbo vietas susikurs mažiausiai 2500 žmonių.

preses nama riga

„Atkurdami esamas ir pridėdami modernių vertybių, „Preses Nama“ kvartalą paversime didžiausiu biurų kompleksu Baltijos šalyse, turinčiu didelę pridėtinę vertę. Sukursime modernią verslo sektorių susitikimų platformą ir patogią, malonią erdvę tiems, kurie po kasdienių darbų vertina kokybišką laiką. Kursime naują, šiuolaikišką Rygą su novatoriška infrastruktūra, prieinama žmonėms, turintiems ne tik skirtingą gyvenimo būdą, bet ir skirtingas susisiekimo priemones“, – ilgalaike projekto vizija dalijosi Aivaras Abromavičius, „Preses Nama“ projekto stebėtojų tarybos pirmininkas.

Pirmo projekto etapo metu bus pastatyta ir 40 000 m2 komercinių patalpų, tūkstančio vietų antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, poilsio zonos. Projektą sukūrė tarptautinė aukščiausios klasės architektų komanda. Šio etapo statybų pabaiga planuojama 2023 metų pirmąjį ketvirtį. Per šį laikotarpį bus investuoti 108 milijonai eurų.

preses nama riga
preses nama riga
riga preses nama ryga latvia
riga preses nama ryga latvia
„Preses Nama“ kvartalas Rygoje (Projekto vizual.)

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video