Top Baneris

„Ruukki“ pristatys pirmuosius statybinius produktus, pagamintus iš plieno, kurio gamybai nenaudojamas iškastinis kuras

2023 birželio 22 d.
ruukki 1 e1687424668775
„Ruukki“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB Group“, yra pirmoji įmonė pasaulyje, kuri, kartu su atrinktais klientais, bando statybinius gaminius iš plieno, kurio gamybai nenaudojamas iškastinis kuras. Pirmosios pasaulyje stogo ir sienų konstrukcijos, pagamintos iš plieno, nenaudojant iškastinio kuro, strateginiams klientams Švedijoje ir Suomijoje bus pristatytos nuo 2023 m. trečiojo ketvirčio.

Kruopščiai atrinktiems klientams, puoselėjantiems tvarumo idėjas, „Ruukki“ pristatys pirmąsias daugiasluoksnes plokštes, fasadų apdailą ir stogo dangas, pagamintus nenaudojant iškastinio kuro.  Bandomieji produktai iš plieno be iškastinio kuro bus pagaminti „Ruukki“ Alajärvi ir Vimpeli gamyklose Suomijoje, Pärnu Estijoje ir Plannja Järnforsen gamykloje Švedijoje. Naudojant ekologišką energiją ir pasirenkant kuo mažesnį poveikį aplinkai darančias medžiagas ir logistikos būdus, gamybos etape išmetamų teršalų kiekis bus sumažintas iki minimumo. 

„Mes siekiame, kad plieno pramonė ateityje nenaudotų iškastinės anglies. Statybos pramonė – viena iš daugiausia plieną naudojančių pramonės šakų, kuriai tenka daugiau nei 50 % pasaulio plieno paklausos. Statybos gaminiams naudodami plieną, kurio gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras, galime padėti statybos ir nekilnojamojo turto sektoriui sumažinti rinkos paliekamą anglies pėdsaką“, – teigia SSAB viceprezidentas tvarumo ir viešųjų reikalų klausimams Thomas Hörnfeldt.

„Būdami SSAB dalimi labai didžiuojamės, kad esame pirmoji bendrovė pasaulyje, klientams tieksianti plieninius statybinius gaminius be iškastinio kuro. Žaliavų be iškastinio kuro naudojimas radikaliai sumažins mūsų produktų gyvavimo ciklo neigiamą poveikį aplinkai. Tačiau tai tik dalis to, ką darome, siekdami sumažinti savo poveikį aplinkai. Nuolat stengiamės tobulinti savo procesus ir pasiūlymus bei bendradarbiauti su panašiai mąstančiais partneriais, kad ateityje savo klientams galėtume tiekti anglies dioksido neišskiriančius statybos produktus“, – sako „Ruukki Construction“ prezidentas Sami Eronen.

Sami Eronen
„Ruukki Construction“ prezidentas Sami Eronen

Laikydamasi dar 2019 m. prisiimto tvarumo įsipareigojimo „Ruukki“ yra įsipareigojusi tapti pirmąja įmone, siūlančia statybinius gaminius, pagamintus iš plieno, kuriame nėra iškastinių medžiagų. „Ruukki“ sistemingai mažina savo veiklos metu išmetamų teršalų kiekį, siekdama iki 2026 m. gamybos procesų metu išskiriamo anglies dioksido kiekį sumažinti 25 %. Ilgametės investicijų programos tikslas – ateityje kuo labiau sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, tenkantį dėl atliekamos veiklos ir produktų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video