Rusnės saloje jau šią vasarą galės įsikurti pirmojo Lietuvos pamaryje plėtojamo loftų projekto – „Rusnės loftai“ – naujakuriai. Unikalus 20 loftų pastatas įrengtas naujam gyvenimui prikeltose buvusiose „Rusnės žvejo“ dirbtuvėse. Projekto plėtotojo „Concept Lofts“ atstovų teigimu, tikimasi, kad projektas gali tapti proveržiu ir paskatinti naujas investicijas bei greitesnį Rusnės salos atgimimą jau artimiausiu metu.
„Tai vienas įdomesnių nekilnojamo turto projektų, įgyvendintų unikaliame Lietuvos kampelyje. Norisi tikėti, kad jis ne tik taps savotišku Rusnės atgimimo simboliu, bet ir pradės naują jos gyvenimo etapą. Reikia nepamiršti, kad ši sala turėjo kurorto statusą bei yra vienas išskirtiniausių turizmo objektų mūsų krašte“, – sakė vienas „Rusnės loftų“ projekto iniciatorių Laurynas Filipavičius.
Projekto atstovo teigimu, „Rusnės loftai“ – pirmieji loftai Lietuvoje, turintys tiesioginį priėjimą prie vandens: juos supa Nemunas ir mažesnė salos upė – Atmata. Prie loftų įrengtas uostas ir prieplauka idealiai tiks žvejams bei vandens pramogų mėgėjams, iš jo „Rusnės loftų“ gyventojai lengvai pasieks ir salą skalaujančias Kuršių marias.
„Projekto idėja yra leisti žmogui paskęsti gamtos prieglobstyje, pabėgus nuo miesto triukšmo bei kasdienybės, taigi būsimų naujakurių ratas gana aiškus“, – teigia L. Filipavičius.
Mažosios Lietuvos vokiškos architektūros bruožų turinčiame „Rusnės loftų“ pastate vandens pramogų mėgėjų, iš miesto norinčių ištrūkti darboholikų ir pajūrio ramybę vertinančių žmonių lauks erdvės, kurių plotas prasideda nuo 50 kv. metrų.
6 metrų aukščio lubos suteiks galimybę „Rusnės loftuose“ įgyvendinti individualius interjero sprendimus, įrengiant antrąjį aukštą ir taip smarkiai išplečiant lofto plotą.
Moderniai rekonstravus buvusias „Rusnės žvejo“ dirbtuves, buvo išsaugota unikali pastato struktūra. Jo eksterjere suprojektuoti raudonų plytų ir šviesaus tinko deriniai, arkos, medinės detalės. Nekeičiant pastato tūrio, patalpų erdvę formuoja dideli langai bei lauko terasos.
Loftuose ilsėtis bei gyventi bus galima ir žiemą, ir vasarą – pastato fasadai apšiltinti, įrengtas ir grindų šildymas.