Top Baneris

Ruošiamasi „Tautos namų“ statyboms (1)

2023 rugpjūčio 28 d.
nacionalines koncertu sales vizualizacija 23 91537731
„Arquivio architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Ruošiamasi nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ statyboms ant Tauro kalno – už jas atsakinga Vilniaus vystymo kompanija netrukus pristatys projektą potencialiems salės statybos rangovams. 

Konsultaciją rengianti bendrovė BNS teigė, kad šiame etape nieko konkretaus apie planuojamas statytas pasakyti negali. 

Viešai skelbiamame sutarties su rangovu projekte nurodoma, kad ilgiausias statybos terminas – penkeri metai nuo sutarties pasirašymo. Numatoma pasirinkti du skirtingus rangovus – vieną „Tautos namų“ statyboms ir kitą – salių technologijų įrengimui.

„Tautos namus“ už 7 mln. eurų projektuoja Ispanijos architektūros studija „Arquivio architects“, o jų akustinės dalies projektą patikėta atlikti inžinerijos įmonei iš Japonijos „Nagata Acoustics“.

Koncertų ir „Tautos namų“ salių kompleksas turėtų iškilti buvusių Profsąjungos rūmų vietoje – ant Tauro kalno, šalia parko ir Liuteronų sodo. Bendras komplekso plotas sieks 16–18 tūkst. kv. metrų, o didžiojoje koncertų salėje tilps 1,5–1,7 tūkst. klausytojų.

Šiuo metu vyksta Tauro kalno parko teritorijos atnaujinimo darbai. 

Išankstinė konsultacija, kuria siekiama išsiaiškinti rinkos tendencijas ir galimybes bei užtikrinti sąžiningą tiekėjų konkurenciją, numatyta rugpjūčio 28 dieną, skelbia Centrinis viešųjų pirkimų portalas.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Jonas

    2023-09-05, 9:42  

    Kyla klausimas, ar galima pastatą, kurį projektavo Ispanų architektai vadinti „Tautos namais”? Lietuva turi pakankamai gabių, pripažintų pasaulyje architektų, kurie suprojektuotu savo Tautai namus, ne blogesnės architektūrinės vertės už Ispanų suprojektuotą stiklainį.

Rekomenduojami video