Top Baneris

Ruošiamasi tvarkyti Pikeliškių dvaro parką

2016 rugpjūčio 23 d.
Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Vilniaus rajono savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rajono taryba pritarė ir su visuomene pirmajame susitikime jau aptarė būsimąjį projektą „Pikeliškių dvaro želdyno teritorijos kraštovaizdžio arealo sutvarkymas“.

Pikeliškių dvaro istorija siekia XVIII amžiaus pradžią. Išlikę rūmai statyti XIX amžiaus pradžioje. 1930 metais dvarą įsigijo Aleksandras ir Juzefas Pilsudskiai. Dvaras nuo Vilniaus nutolęs apie 22 kilometrus. Pikeliškių dvaro sodyba išsidėsčiusi šiaurinėje Pikeliškių (Zaleso) ežero pakrantėje.

Įgyvendinant projektą ketinama sutvarkyti dvaro parko želdinius, įrengti pėsčiųjų taką, sutvarkyti sodybos parko teritorijoje esančius vandens telkinius (Pikeliškių ežero pakrantę, dvaro parko kūdrą ir kanalą), įrengti poilsio vietas ir kitas funkcines zonas.

Projektui įgyvendinti reikėtų maždaug 290 tūkst. eurų, numatytiems darbams atlikti gali prireikti 18–24 mėn.

Sutvarkytos viešosios erdvės neabejotinai prisidės prie aktyvesnio rajono gyventojų ir svečių poilsio. Taip pat taps turistų traukos centru ir paklausia įvairių kultūrinių renginių vieta.

Kad atnaujintas Pikeliškių dvaro sodybos parkas taptų reprezentatyvia ir jaukia rajono gyventojų susibūrimo vieta, kad kiekvienas čia rastų sau veiklos projekto įgyvendinimo metu nuolatos bus bendradarbiaujama ir tariamasi su visuomene.

Šiuo metu galima susipažinti su visuomenės dalyvavimo Pikeliškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkyme programa.

Pasiūlymus programai galima pateikti el. p. miroslav.prokopovic@vrsa.lt.

Pagal Vilniaus rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video