Top Baneris

Rugsėjo 16-ąją mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – VGTU

2016 rugsėjo 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 8–17 dienomis visoje Lietuvoje vyksta tryliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Jame tradiciškai dalyvauja ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), lankytojams pasiūlysiantis daugybę įdomių paskaitų, susitikimų, dirbtuvių, imitacinių žaidimų, ekskursijų ir t. t.

Taigi, rugsėjo 16-oji skelbiama VGTU „Erdvėlaivio Žemės“ diena, kuomet čia laukiami visi norintieji iš arčiau susipažinti su mokslu ir jo atradimais.

Pastatų vibracijų tyrimai

Užsiėmimo metu modernia įranga dalyviai matuos statybinių konstrukcijų vibracijas, sužinos, kam šie tyrimai būtini, ir kokį poveikį pastatams gali sukelti įvairios vibracijos.

Kietas kaip akmuo, klampus kaip medus ir juodas kaip anglis. Kodėl jis toks svarbus kelių tiesyboje?

Pažintis su kelių tiesybos medžiaga – bitumu, kurio elgsena priklauso nuo aplinkos temperatūros. Žiemą bitumas pasižymi kietojo kūno savybėmis, o vasarą įgyja klampaus skysčio savybes. Užsiėmimo metu dalyviai taps tyrėjais, parenkančiais bitumą asfalto mišinio gamybai. Jie galės atlikti bitumo penetracijos, minkštėjimo temperatūros, dinaminės klampos ir žemos kritinės temperatūros nustatymo bandymus.

Lazerinis skenavimas

Lazerinis skenavimas – kas tai? Bus demonstruojamas lazerinis skeneris, pateikiamos jo techninės savybės, panaudojimo praktikoje pavyzdžiai.

Vaistai skiediniui ir betonui

Laboratorijoje bus pademonstruota, kaip cheminės įmaišos keičia skiedinių ar betono mišinių technologines bei reologines savybes – standūs mišiniai akimirksniu taps takiais, pasižyminčiais dideliu tekamumu. Laboratorija visiems norintiems suteiks galimybę tapti tyrėjais. Renginio vedėjai padės dalyviams pasinerti į laboratorijos veiklą ir parodys kaip dirbti su įranga ruošiant skiedinius ar betono mišinius. Rekomenduojama 8–12 klasių mokiniams.

Aplinkosauga – kas tai?

Dalyviai aplankys tris aplinkosaugos laboratorijas, kuriose išmatuos kvapo koncentraciją su vieninteliu Lietuvoje kvapo nustatymo prietaisu – olfaktometru, triukšmo slopinimo kameroje išbandys triukšmo matavimo prietaisus, pamatys kuriamas oro valymo ir bioskaidžių atliekų tvarkymo technologijas. Bus demonstruojami elektrostatiniai oro valymo filtrai, oro valymo biofiltrai, daugiakanalis ciklonas, adsorbcinis oro valymo filtras, mažų gabaritų bioreaktoriai. Taip pat bus demonstruojama kietųjų dalelių ir dujinių teršalų matavimo įranga.

Ekskursija po Civilinės inžinerijos mokslo centro laboratorijas

Ekskursijos metu lankytojai pamatys vieną moderniausių Rytų Europoje civilinės inžinerijos srities laboratorijų įrangą. Įspūdingi presai, eksperimentinė konstrukcijų prototipų gamyba, 7 metrų gylio geotechnikos bandymų stendas, saulės, vėjo, pastatų energetikos tyrimų įranga, kelių dangų, aplinkosaugos tyrimų laboratorijos, triukšmo, kvapų nustatymo įranga.

Aerodinaminė kamera

Renginio metu bus pristatomas pastatas ir jo padėtis aplinkoje bei vėjo įtaka jam. Dalyviai atliks praktinius užsiėmimus ir eksperimentinius bandymus aerodinaminiame vamzdyje.

Kaip įdarbinti saulę?

Dalyviai sužinos apie saulės energijos panaudojimo galimybes elektros ir šilumos gamybai, išgirs, ar verta tą daryti atskiruose pastatuose, ar integruoti į energetinę sistemą. Vyks trumpi technologijų pristatymai ir įgyvendintų projektų aptarimas.

Kaip atrodo betonas, padidinus jį 40000 kartų?

Betonas – sudėtingos struktūros kompozicinė medžiaga. Jį sudaro skirtingo dydžio dalelės – nuo kelių mikronų dydžio cemento dalelių iki kelių centimetrų dydžio užpildų dalelių. Todėl paskaitos pradžioje bus paaiškinta kas yra betonas, iš ko jis sudarytas. Vėliau bus demonstruojamos skirtingų didinimų betono mikroskopines nuotraukas. Rekomenduojama 8–12 klasių mokiniams.

Ateities miestai
Renginio metu bus ieškoma atsakymo, kokie bus ateities miestai, kuo jie bus pranašesni už šiuolaikinius, kokios technologijos bus diegiamos, kaip tai pakeis miestą ir jo gyventoją.

Registracija ir daugiau informacijos.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video