Top Baneris

Rugsėjo 1-ąją keturiolika sostinės ugdymo įstaigų pasitiks atsinaujinusios

2016 rugpjūčio 18 d.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Likus porai savaičių iki rugsėjo 1-osios, Vilniaus švietimo įstaigose – pats darbymetis. Toks vaizdas įprastas kasmet: statybininkai pluša, norėdami darbus užbaigti laiku. Šiuo metu darbai vyksta 14 mokyklų ir darželių. Vilniaus savivaldybės teigimu, tai – rekordinis skaičius. Daugumoje įstaigų, siekiant sumažinti energijos suvartojimo sąnaudas, apšiltinami fasadai ir stogai, rekonstruojami šilumos punktai, keičiami pastatų langai ir lauko durys, atliekami kapitaliniai šildymo ir karšto vandens sistemų vamzdynų remontai.

Rangovai įsipareigojo užtikrinti, kad svarbiausius darbus užbaigs iki mokslo metų pradžios, kad darželinukai ar mokiniai sugūžėtų į atnaujintas ugdymo įstaigas. O ir modernizavimo darbams vasara pats palankiausias laikas.

„Gerai vaikų darželiuose ir mokyklose savijautai labai svarbi ugdymo aplinka, jos mikroklimatas. Modernizuoti pastatai bus ne tik jaukūs ir gražus, bet ir energetiškai efektyvesni, todėl sueikvos mažiau šilumos energijos“, – sakė už švietimo klausimus atsakingas Vilniaus miesto mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Šiuo metu įgyvendinamų ir baigiamų įgyvendinti modernizavimo projektų vertė siekia maždaug 25,9 mln. eurų. Iš skirtųjų lėšų jau panaudota apie 14,4 mln. eurų.

Panašu skaičius ugdymo įstaigų laukia savo eilės atsinaujinti – vienos įstaigos tvarko paraiškas dėl finansavimo, kitur vyksta projektavimo darbai arba rangos ir projektavimo darbų pirkimai, laukiama statybų pradžios.

Didžioji dauguma projektų įgyvendinama trišalio finansavimo būdu – Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Valstybės investicijų programos (VIP) skiriamomis lėšomis. Tokiu būdu finansuojami Vilniaus Maironio ir Sietuvos progimnazijų, Žaros, Pilaitės ir Trakų Vokės gimnazijų, lopšelių-darželių „Ramunėlė“, „Bitutė“, spec. lopšelio-darželio „Žolynėlis“ modernizavimo projektai.

Vilniaus miesto savivaldybės ir LAAIF lėšomis atnaujinama Vilniaus Fabijoniškių ir Centro vidurinės mokyklos ir lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Vien tik savivaldybės lėšomis modernizuojamos trys švietimo įstaigos: lopšeliai-darželiai „Ąžuolas“ ir „Gluosnis“ bei naujasis J. Lelevelio mokyklos pastatas Minties g. 3. Šiems trims projektams savivaldybė iš miesto biudžeto skyrė beveik 7 mln. eurų.

Pagal Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video