Top Baneris

Rudenį vyks prancūzų kraštovaizdžio architektui dedikuota konferencija

2017 sausio 19 d.
KU nuotr.
KU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga (LKAS) kartu su kolegomis organizuoja mokslinę ir praktinę konferenciją „René André (1867–1942) epocha. Kraštovaizdžio architekto kūrybos laukas – nuo želdynų iki miestų planavimo“, kuri skiriama René André, prancūzų kraštovaizdžio architekto ir urbanisto, su tėvu XIX a. pabaigoje dirbusio Lietuvoje, 150-osioms gimimo ir 75-osioms mirties metinėms (2017) bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukakčiai (2018) pažymėti.

Konferencija vyks rugsėjo 29–30 dienomis Vilniuje. Detalesnis pirmasis pranešimas apie konferenciją, jos organizatorius ir kvietimas teikti pranešimų, straipsnių santraukas (tekstus) prisegtas čia.

Ši konferencija bus savotiškas 2011 metais organizuotos konferencijos „Edouard‘o André šiaurės parkų kelias“ ar Kraštovaizdžio architektūros forumų (2010; 2013; 2015) tęsinys. Joje tikimasi sulaukti užsienio svečių ir tarpdisciplininio kraštovaizdžio architektūros, teritorijų planavimo, urbanistikos, menotyros, geografijos, kraštotvarkos specialistų, šių sričių akademinės bendruomenės atstovų diskurso. Tekstų autoriai kviečiami iki 2017 m. kovo 20 d. pateikti savo pranešimų ar straipsnių pavadinimus ir santraukas. Tradiciškai bus išleistas konferencijos mokslo darbų leidinys.

René André atstovauja kraštovaizdžio architektūros, parkų meno ir urbanistikos specialistų plejadai, savo veiklą pradėjusiai XIX a. pabaigoje ir XX a. pirmoje pusėje formavusiai Europos miestų ir kitų gyvenviečių kraštovaizdį. Jo praktinė, akademinė ir visuomeninė veikla buvo susieta su miestų planavimo tradicijos proveržiu Europoje. Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje lankęsis R. André paliko rašytinių dokumentų, eskizų ir tekstų, kurie publikuoti leidinyje Laiškai Ty – les lettres Ty (2011). André šeimos palikuonys, įsteigta asociacija saugo E. ir R. André paveldą ir atminimą. Jie remia mūsų konferenciją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video