Top Baneris

Rotoriniai vožtuvai šilumos siurblių sistemose

2023 kovo 29 d.
Main DSC04872 scaled
Pasidalykite straipsniu

Modernus šilumos siurblio įrenginys yra viena iš daugelio skirtingų rotorinių vožtuvų pritaikymo sričių. Rotoriniam vožtuvui bendradarbiauti su pavara būtina tiek perjungimo metu (perjungimo vožtuvas), tiek maišant šildymo terpės srovę (maišymo vožtuvas).

Pagrindinė perjungimo vožtuvo užduotis – šildymo terpės paskirstymo krypties reguliavimas ir srauto nukreipimas į tolesnę instaliacijos dalį. 

Perjungimo funkcija

Vožtuvas su pavara su 2 taškų signalu yra atsakingas už terpės srauto perjungimą į skirtingus imtuvus (pvz. Karšto vandens talpą ar radiatorius).

Pav1 Irenginio su silumos siurbliu su sldymo konturu ir karstu

Pav. 1 Įrenginio su šilumos siurbliu su šildymo kontūru ir karštu buitiniu vandeniu, paruoštu įrenginiams su didelėmis debito vertėmis, schema; 1 rotorinis vožtuvas, 2 pavara

Įdomu tai, kad 2 taškų signalo pavara puikiai veikia ir su VRG130 serijos maišymo vožtuvu. Tada vožtuvas atlieka tą pačią funkciją, kaip ir „skirtas“ perjungimo vožtuvas (Serija VRG230), tačiau turi skirtingą srauto modelį. Jis turėtų būti naudojamas sistemose, kurių diametras yra 50 arba mažesnis nei 50. Didesnio diametro instaliacijoms yra didesnių DN ir atitinkamų veikimo parametrų vožtuvai ir pavaros.

Pav. 2 ESBE VRG130 serijos vožtuvų pavyzdys

Maišymo funkcija

Kita sukamojo vožtuvo užduotis šilumos siurblio įrenginyje yra sumaišyti šildymo terpės srautą radiatoriaus kontūrui arba grindų šildymo kontūrui. Antruoju atveju maišymo vožtuvas su pavara papildomai apsaugo vamzdžių sistemą ir grindis nuo per aukštos šildymo vandens temperatūros.

Pav3 Schemine grindu sildymo schema

Pav. 3 Scheminė grindų šildymo schema; 1 – rotorinis vožtuvas, 2 – pavara arba valdiklis, integruotas su pavara

Renkantis maišymo vožtuvą montavimui, atkreipkite dėmesį į teisingus vožtuvo parametrus, taip pat į tinkamos pavaros su 3 taškų arba proporcingu signalu parinkimą. Didesniems vožtuvams su didesniais srauto parametrais naudojamos kitos pavaros. 

Pav4 Pavara sumontuota ant rotorinio voztuvo

Pav. 4 Pavara sumontuota ant rotorinio vožtuvo

Pagrindiniai dalykai 

Nepriklausomai nuo pasirinkimo, renkantis rotorinius vožtuvus reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių dalykų. Verta laikytis kelių taisyklių:

• Rinkitės gaminį, kuris išsiskiria aukšta kokybe (nėra vidinio nuotėkio, atsparumas dilimui), nėra veikiamas korozijos ir turi tinkamus parametrus (pvz., pakankamai aukšta Kvs reikšmė, išreikšta m3/h, DN dydis, jungties tipas). Geras rotorinis vožtuvas geriau tinka energiją taupančiam šilumos siurbliui nei prastos kokybės ekvivalentas su trumpesniu tarnavimo laiku.

• VRG130 serijos rotorinis vožtuvas gali atlaikyti maksimalią terpės temperatūrą iki +110°C (nuolat) ir 130°C (laikinai). Minimali terpės temperatūra neturi nukristi žemiau -10°C. Ribinė temperatūra yra daug žemesnė nei gaunama, pavyzdžiui, pasyviai vėsinant šilumos siurbliu.

• Rotorinis vožtuvas geriausiai veikia, kai jį automatizuoja tinkamo dydžio sukamoji pavara (perjungimui arba maišymui) arba valdiklis (maišymui). Rinkoje siūlomivaldikliai skiriasi funkcijų „pažangumo“ lygiu. Vožtuvas be suderintos pavaros ar valdiklio veikia mažiau efektyviai.

Renkantis vožtuvo pavarą, laikykitės kelių pagrindinių taisyklių, atkreipdami dėmesį į pvz. įpavaros funkciją arba sukimo greitį.

• Reikalingas pavaros sukimosi laikas taip pat skiriasi priklausomai nuo imtuvų. Radiatoriniam šildymui tai yra nuo 60 iki 120 sekundžių, o grindų šildymui – 2 ar net 4 kartus ilgiau.

• Vožtuvai neveikia su senomis pavaromis be atitinkamų jungčių rinkinių. Tačiau dėl montavimo efektyvumo montuotojas turėtų rinktis naujas santechnikos detales.

Pav5 VRG serijos voztuvo izoliacijos pavyzdys

Pav. 5 VRG serijos vožtuvo izoliacijos pavyzdys

Verta prisiminti, kad rotoriniai vožtuvai turi atsarginių dalių. ESBE serijos VRG vožtuvai taip pat gali būti su atitinkamais izoliaciniais apvalkalais, todėl jie yra dar geriau apsaugoti nuo šilumos nuostolių.


————-

Apie ESBE grupę 
ESBE yra pirmaujanti Europos šildymo, vėsinimo ir karšto vandens sprendimų gamintoja. Mūsų vožtuvai, pavaros ir kiti esminiai instaliacijos elementai yra suprojektuoti ir pagaminti itin kruopščiai. Visa tai tam, kad jie atliktų tris užduotis: sunaudotų mažiau energijos, padidintų naudojimo komfortą, padidintų šildymo sistemų saugumą namuose ir komunaliniuose pastatuose. Nors mūsų gaminiai dažniausiai nėra matomi vartotojui, mums rūpi jų dizainas, funkcionalumas ir aplinkosaugos aspektai. ESBE būstinė su produktų kūrimu, gamyba ir sandėliu nuo 1906 metų yra Švedijoje, Reftelėje. Siekdami garantuoti efektyvų aptarnavimą savo klientams ir daugiau nei 30 partnerių visoje Europoje, turime keturias dukterines įmones: Vokietijoje (taip pat su sandėliu), Italijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje. Nuolat plečiame savo asortimentą, siekdami užtikrinti, kad visi mūsų gaminiai būtų patikimi.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video