Top Baneris

„Roca“ naujienos: nuo vonios kambario kolekcijų iki kosminių išmaniųjų unitazų

2023 birželio 21 d.
ROCA TURA A248671000 A5A2B9ENB0 A5A0803NB0 A5A3A9ENB0 A327699000 A812189000 A817589C40 Roca 0484 TVM 01
„Roca“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kompanija „Roca“, įkurta dar 1917 m. Barselonoje (Ispanija), šiandien – viena didžiausių santechnikos įrangos ir keramikos gamintojų pasaulyje. Pagarba kultūrinėms ir istorinėms tradicijoms, aistra šiuolaikiniam dizainui ir inovacijoms, atsakingas požiūris į aplinką ir gamtos išteklius suformavo išskirtinį šios kompanijos DNR, kuris ir vėl atsiskleidė ISH parodoje Frankfurte pristatytose 2023 metų naujienose.

Dvi naujos vonios kambario kolekcijos

Tarp 2023-iųjų kompanijos „Roca“ naujienų – dvi vonios kambario kolekcijas TURA ir ONA. Bendradarbiaudamas su „Roca“ dizaino centru, TURA autorius Andreu Carulla dizaino atskaitos tašku pasirinko Barselonos XX a. architektūrą, o skiriamuoju stilistiniu elementu tapo architektūrinis konsolės elementas, subtiliai atsikartojantis praustuvų, vonių, unitazų bei bidė dizaino sprendimuose. 

TURA praustuvų vandens nutekėjimo anga suformuota dubens krašte, o ne viduryje. Šis sprendimas ne tik estetiškas, bet ir praktiškas – sifonas užima mažiau vietos, o po praustuvu esantis stalčius yra talpesnis. 

Roca Tura A346697000 A355695000 A852025560 A812401000 A5A3A9ENB0 A5A609ENB0 A5A279ENB0 A817570C40 A817582C40 A890188206 A248671000 Roca 0085 TVM 01

TURA praustuvų vandens nutekėjimo anga suformuota dubens krašte, o ne viduryje. Šis sprendimas ne tik estetiškas, bet ir praktiškas – sifonas užima mažiau vietos, o po praustuvu esantis stalčius yra talpesnis. „Roca“ nuotr.

Spalvinėje baldų paletėje vyrauja Viduržemio jūros regionui būdingos spalvos: balta, šviesiai pilka ir terakotos. Atvirų ir uždarų spintelių kombinacijos yra nepretenzingos, o jaukumo ir asmeniškumo įspūdį sustiprina aksesuarai: krepšiai iš perdirbto veltinio, specialūs vonių ir praustuvų padėklai, netgi muilo gabalėliai ir audiniai. Atsakingą kompanijos požiūrį į tvarumą ir aplinkos saugojimą atspindi iš FSC sertifikuotos medienos gaminami baldai, kitos medinės detalės. 

Į kolekcijos TURA unitazus įdiegta naujausios kartos technologija „Rimless Vortex“. Sūkurio principu veikianti technologija efektyviam nuplovimui sunaudoja labai mažai vandens ir veikia itin tyliai. Patentuotą „Supraglaze®“ dangą turinti keramika pasižymi lygiu paviršiumi ir apsaugo jį nuo nešvarumų. Unikalios formos kolekcijos TURA vonios gaminamos iš patentuotos „Stonex®“ medžiagos, kurią itin malonu liesti, ji neslidi, atspari trinčiai, yra ilgaamžė. 

Kurdami kolekciją ONA, „Roca“ dizaino centro, dizaino studijų „Noa Design Studio“ ir „Benedito Design“ dizaineriai pagrindinį dėmesį sutelkė į praktiškus, funkcionalius sprendimus, kurie palengvintų vonios kambario projektavimą ir padėtų sukurti vientisą, iki mažiausių detalių apgalvotą unikalų vonios kambario stilių. Kolekcijoje taip pat vyrauja Viduržemio jūros regiono kraštovaizdžiui būdingi spalviniai deriniai.

Spalvoti maišytuvai ir pagarba Brazilijos architektūros legendai

Ispanų dizaino studija „Inma Bermudez Studio“ į naująją maišytuvų seriją NU įtraukė dviejų tipų maišytuvus praustuvams ir bidė. Išskirtinis kolekcijos akcentas – skirtingo dizaino vandens reguliavimo rankenėlės ir… spalvos. Ryškių, nestandartinių spalvų maišytuvai – viena įdomiausių pastarųjų metų vonios kambario tendencijų, o kolekcijoje NU dizaineriai drąsina nevaržyti kūrybiškumo ir rinktis ne tik chromo, juodą ar baltą, bet ir tokias ryškias spalvas kaip mėlyna, geltona, žalia. Šios kolekcijos maišytuvai gali turėti tris skirtingas reguliavimo svirteles: kupolą, rievėtą cilindrą ir įprastą elegantišką strypelį. NU maišytuvai tampa netikėtu ir žaismingu elementu, žadina vartotojo vaizduotę, kaip pagyvinti ir individualizuoti vonios kambarį.

Kolekcijoje NU dizaineriai drąsina nevaržyti kūrybiškumo ir rinktis ne tik chromo, juodą ar baltą, bet ir tokias ryškias spalvas kaip mėlyna, geltona, žalia. „Roca“ nuotr.

Dar vienas išskirtinė kompanijos „Roca“ naujiena – praustuvų serija „Ohtake“, kurios autorius – žymus brazilų architektas Ruy Ohtake. Šis kūrėjas įkvėpimo savo projektams sėmėsi iš gamtoje aptinkamų formų. Bendradarbiaudamas su „Roca“ jis sukūrė organiškos formos praustuvų modelius, iš kurių trys gaminami naudojant unikalią „Fineceramic®“ keramiką. Tik dėl šios medžiagos išskirtinio tvirtumo ir lengvumo pavyko išgauti itin plastiškas, jūros bangas primenančias praustuvų formas, kurios vonios kambaryje tampa tikru meno kūriniu.

Praustuvų serijos „Ohtake“ autorius – žymus brazilų architektas Ruy Ohtake. Šis kūrėjas įkvėpimo savo projektams sėmėsi iš gamtoje aptinkamų formų. „Roca“ nuotr.

Išmanieji unitazai: visos inovacijos skirtos komfortui, švarai ir vandens taupymui

„Roca“ jau keletą dešimtmečių stebina rinką unikaliomis ir inovatyviomis unitazų technologijomis. Prieš penkiolika metų kompanija pristatė stilingą, funkcionalų ir vandenį tausojantį įrenginį „W+W“, kuriame iš praustuvo vanduo galėjo būti darsyk panaudotas unitazui apiplauti. 2010-aisiais pasirodė revoliucinis unitazas „In-Tank Meridian“ be atskiro bakelio, o vanduo nuplovimui kaupėsi unitaze integruotame rezervuare.

Naujajame išmaniojo unitazo „In-Wash® Insignia“ modelyje visos inovacijos skirtos patogumui, švaros užtikrinimui ir vandens taupymui. Vienas esminių elementų tokio pobūdžio įrenginyje – išsivalantis vandens purkštukas, kurio poziciją, vandens srovės stiprumą, temperatūrą galima reguliuoti nuotoliniu būdu su valdymo pulteliu arba išmaniuoju telefonu. Įdiegus specialią išmaniąją programėlę galima stebėti ir gauti naudingą informaciją apie unitazo suvartojamą vandens kiekį, taupymo rekomendacijas. Programėlėje paprasta sukonfigūruoti ir įvairias automatines funkcijas, tokias kaip dangčio pakėlimas, naktinis apšvietimas ir kitas.

„In-Wash® Insignia“ turi ir jau paminėtą „In-Tank®“ integruotą vandens rezervuarą. Šildoma unitazo sėdynė pagaminta iš „Supralit®“ medžiagos, atitinkančios aukščiausius higienos reikalavimus. Naujausia technologija „Rimless Vortex 360º“ užtikrina itin tylų, taupų ir efektyvų nuplovimą su mažiausiomis vandens sąnaudomis. Ir nors keraminio puodo paviršius padengtas nešvarumams atsparia „Supraglaze®“ danga, unitazas automatiškai valosi pasitelkęs UV spinduliuotę, taip pašalindamas 99,9 proc. visų mikroorganizmų.„Roca“ jau oficialiai paskelbė apie dar vieną revoliucinio išmaniojo unitazo modelio „WC HYDRO IN-TANK“ premjerą. Tai bus pirmasis pasaulyje unitazas, kuris ne tik neturės išorinio bakelio, bet ir nuplovimui nenaudos elektros energijos. Šis modelis ISH parodoje jau gavo ir „DesignPlus“ apdovanojimą, o jo serijinė gamyba numatyta 2024-aisiais.

PARTNERIO TURINYS

roca

Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video