Top Baneris

Retrofuturizmas: kaip įtraukti praeitį į modernų futuristinį interjerą?

2023 birželio 12 d.
retrofuturizmas1 1
Pinterest nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ernesta Andrė

Kai futurizmas susitinka su praeitimi, gimsta neįprastas ir įdomus interjero dizaino stilius – retrofuturizmas. Šis stilius yra kaip tiltas sujungia technologijų progresą su praeities estetika. Retrofuturizmo interjeras – tarsi kelionė laiku, kur hi-tech susilieja su siurrealistiniais dailės kūriniais, o minimalistinės linijos – su išraiškingais dekoro elementais.

Screenshot 2023 06 12 at 15.20.34

Pinterest nuotr.

Retrofuturizmo stiliaus susiformavimas ir išskirtinumas

Futuristinis interjero dizainas dažnai buvo siejamas su minimalistiniais sprendimais ir šiuolaikinėmis technologijomis, jų įtraukimu į interjero visumą. Futuristinio interjero estetika pasižymėjo „švariomis“, dažniausiai lenktomis, banguotomis linijomis, kitaip sakant, interjerai buvo projektuojami kaip kosminiai laivai, bet ilgainiui toks dizainas neįsitvirtino visuomenėje. Šaltas ir griežtas „kosminis“ interjeras netapo labai geidžiama vieta gyventi, šis stilius labiau tiko visuomeninėms, komercinėms erdvėms. Į individualių interjerų dizainą atkeliavo šiltas minimalizmas, retrofuturizmas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip retrofuturizmas tampa vis labiau aktualus interjero dizaine, ir kaip jį pritaikyti siekiant sukurti modernų ir originalų interjerą.

Screenshot 2023 06 12 at 15.20.46

Pinterest nuotr.

Retrofuturizmo interjeras pradėjo aktyviai formuotis XX amžiaus antroje pusėje. Tai buvo laikotarpis, kai technologinė pažanga ir ateities vizijos buvo labai populiarios, o kartu buvo ryškus pasididžiavimas praeities dizainu ir retro elementais. Retrofuturizmas interjere sujungia praeities dizaino elementus su ateities vizijomis. Retrofuturizmas iš pradžių kilo kaip reakcija į ankstesnius futurizmo ir modernizmo judėjimus, kurie žiūrėjo į ateitį kaip į technologinį proveržį ir visišką novatoriškumą. Retrofuturizmo interjerai išsiskiria ryškiomis spalvomis, geometrinėmis formomis ir unikaliu dizainu, kuris sujungia šiandien labai aktualią septintojo dešimtmečio estetiką ir šiuolaikinės technologijos elementus.

Šis stilius leidžia eksperimentuoti su kontrastais ir derinti skirtingas dizaino epochas, siekiant sukurti išskirtinį ir individualų interjerą, kuris atspindi praeities vizijas apie ateitį. Šiuolaikiniame pasaulyje vyrauja greitas gyvenimo tempas, individualiame būste ieškoma praktiškumo ir funkcionalumo, siekiama integruoti pažangias technologijos, kartu norima išskirtinumo. Retro interjeras futuristiniame kontekste apima visus šiuos aspektus, todėl galime drąsiai eksperimentuoti su ryškiomis spalvomis, geometrinėmis formomis ir kontrastingais elementais, kartu panaudojant ir išmaniuosius sprendimus namams.

Kas apibūdina retrofuturizmą interjere?

Retrofuturizmas interjero dizaine pasižymi specifine estetika, kuri yra ryški, sodri ir geometrinė. Čia puikiai dera praeities dizaino elementai su futuristiniais akcentais, kurie atspindi šiuolaikinio žmogaus modernumo vizijas. 

Geometrinės formos

Retrofuturizme dažnai naudojamos geometrinės formos ir lenktos linijos. Pavyzdžiui, lenktų konstrukcijų kėdės, užapvalinti, organiškų formų, skulptūriški minkšti baldai, kietieji baldai su geometriniais raštais. Retrofuturistiniai baldai yra savaime tarsi meno kūriniai.

Screenshot 2023 06 12 at 15.21.02

Pinterest nuotr.

Ryškios ir kontrastingos spalvos

Šis stilius dažnai atpažįstamas dėl ryškių apdailos medžiagų interjere. Ryški geltona derinama su tamsia mėlyna arba juoda, raudona – su žalia. Taip pat naudojami įvairūs metalo tonai, dažniausiai blizgūs, chromuoti. Spalvų deriniai parenkama pagal kambarį arba nuotaiką, kurią jame norima sukurti. Vizualiai įdomiai erdvei sukurti gali būti naudojami ryškūs išskirtiniai akcentai arba meno kūriniai. Žaidžiama su kontrastingomis apdailos medžiagomis, tokiomis kaip medis, stiklas ir metalas bei jų tekstūromis.

Screenshot 2023 06 12 at 15.21.20

Pinterest nuotr.

Technologijos ir futuristinės detalės

Funkcionalumas yra esminis futuristinio dizaino principas, tad interjeras projektuojamas integruojant išmaniąsias technologijas, taip sukuriant efektyvią ir praktišką erdvę. Interjere gali būti naudojami futuristiniai technologijos akcentai arba retro detalės. Tai gali būti išmanieji prietaisai, avangardiniai apšvietimo sprendimai, futuristinio dizaino garso kolonėlės ar kitos integruotos išmaniosios sistemos.

Retro elementų integravimas į interjerą

Svarbu neperkrauti interjero retro detalėmis, bet subtiliai įtraukti kai kurias iš jų. Tai gali būti vintažiniai baldai ir šviestuvai, antikvariniai aksesuarai, senovės technika arba stiliaus detalės, kurios sukurs praeities akcentus. Puikiai tinka ir geometrinių raštų tapetai bei plakatai ant sienų.

Screenshot 2023 06 12 at 15.21.37

Pinterest nuotr.

Retrofuturizmas atkreipė dėmesį į praeities vizijas apie ateitį, kurios atsirado per pastaruosius dešimtmečius, ir pradėjo integruoti retro elementus ir estetiką į ateities vizijas. Šis stilius suteikė pagrindą eksperimentuoti su formomis, medžiagomis ir spalvomis, siekiant sukurti išskirtinius ir modernius interjerus. Nepaisant to, kad retrofuturizmas remiasi praeities estetika, jis yra labai aktualus šiandien. Norima gyventi namuose, kurie atspindi šeimininkų asmeninį stilių ir išskirtinumą. Retrofuturizmas suteikia galimybę eksperimentuoti su kontrastais ir derinti skirtingas dizaino epochas, o tai leidžia sukurti unikalią ir patrauklią erdvę.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video