Top Baneris

Renovacijos kronika: už prastą darbą – griežta atsakomybė

2015 gegužės 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos atliekami patikrinimai rodo, kad, daugiabučių modernizavimui tampant visuotiniu reiškiniu, pastebimai gerėja ir renovacijos darbų kokybė. Tiesa,  vis dar pasitaiko rangovų, kurie neatsakingu požiūriu į atliekamą darbą meta šešėlį visiems statybininkams.

„Pažeidėjams nėra ir nebus jokių nuolaidų. Siekiame, kad kiekvienas daugiabutis būtų atnaujinamas kokybiškai, todėl dar labiau sustiprinome statybos valstybinę priežiūrą. Manau, skaudu ir visiems sąžiningai dirbantiems statybininkams, kai šaukštas deguto pagadina statinę medaus“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Šiuo metu deguto šaukštu renovacijai tapo bendrovė „Verslo bitė“, renovuojanti daugiabutį Jonavoje Girelės gatvėje. Jo gyventojai skundžiasi prastu šio statybos rangovo darbu. Akis bado netinkamai sudurtos stogo apšiltinamosios medžiagos plokštės, tarpusavyje nesuklijuotos viršutinio sluoksnio laminuotos plokštės. Ne ką geriau atrodo ir fasadai. Nesilaikoma jų apšiltinimo darbų technologijos, neteisingai sumontuoti, o kai kur ir netinkamai parinkti cokolio profiliai ir kt.

VTPSI pareigūnai, patikrinę šį modernizuojamą namą, statinio statybos vadovui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Šiuo metu statytojo reikalavimu čia statybos darbai sustabdyti.

Statybos valstybinės priežiūros inspektoriai rangovui įteikė privalomąjį nurodymą iki gegužės 21 dienos pateikti fasado šiltinamųjų sluoksnių tvirtinimo ir stogo hidroizoliacijos bei šiltinamųjų sluoksnių projektinius sprendinius. VTPSI griežtai kontroliuos, kad nesutvarkius projektinės dokumentacijos statyba nebūtų tęsiama. Rangovui teks atsakyti už nekokybiškai atliktus darbus. Nustačius, kad statybos techninis prižiūrėtojas netinkamai vykdė savo pareigas, jis taip pat neišvengs atsakomybės. Informacija apie pažeidimus bus perduota statybos specialistus atestuojančiam Statybos produkcijos sertifikavimo centrui, kuris įvertins specialistų ir rangovo veiklą ir spręs, ar jų kvalifikacija atitinka atestato reikalavimus. Nustačius šiurkščius pažeidimus, kvalifikacijos atestato galiojimas gali būti sustabdytas ar net panaikintas.

 

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video