Top Baneris

Renkamės balkonų ir terasų duris – ką reikia žinoti?

2024 birželio 18 d.
GEALAN Stumdomos sistemos pagrindine
„GEALAN BALTIC“ nuotraukos
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikinio interjero vienas iš pagrindinių tikslų – atverti erdves, rasti būdų optimaliai panaudoti natūralią šviesą, įtraukti gamtą į kasdienį gyvenimą. Visa tai įgyvendinti padeda dideli langai bei stumdomųjų durų sistemos. 

Pastaraisiais metais labai daug dėmesio skiriama didelių balkonų, terasų durų gamybai. „Jos ne tik suteikia galimybę mėgautis nuostabiais vaizdais, lauko erdve, gamta, bet ir padeda sukurti šviesų, erdvų ir estetiškai patrauklų interjerą“, – teigia „GEALAN BALTIC“ Architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius. 

GEALAN Stumdomos sistemos parodoje

Inovacijos pristatytos tarptautinėje parodoje 

Su naujausiomis fasadų, langų ir durų technologijoms, šios srities laimėjimais, inovacijomis visuomenė buvo supažindinta pavasarį Niurnberge, Vokietijoje, vykusioje parodoje „Fensterbau Frontale 2024“. Tai prestižinė tarptautinė specializuota kas antrus metus vykstanti paroda. 

Šiuo metu jau įmanoma pagaminti 1,8 x 2,6 m dydžio balkonų duris: „Tai ypač didelės durys, nėra jokių padalijimų, viršlangių, kaip esame įpratę matyti. Palyginimui, pakeliamų nustumiamų spalvotų durų plotis gali būti 5 metrai ir daugiau, o aukštis – 2,6 m“, – apie galimybes pasakojo G. Mastavičius. 

Pasak jo, tradiciškai stumdomosios durys buvo laikomos funkcionaliu, bet ne visuomet estetišku pasirinkimu. Dažnai buvo problemų dėl izoliacijos, stabilumo, sandarumo. Tačiau šiuolaikiniai gamintojai jau sėkmingai diegia technologijas, iš esmės eliminavusias ankstesnes stumdomųjų durų problemas. 

Apie didelių langų privalumus kalbėta tikrai daug, tačiau reikia paminėti, kad šiuolaikinės technologijos leidžia natūralią šviesą tinkamai „įdarbinti“. 

GEALAN Stumdomos sistemos4

Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis stumdomųjų durų sistemas? 

Svarbiausia rinktis stumdomųjų durų sistemas, pasižyminčias pažangiais techniniais sprendimais: „Atsižvelgiant į mūsų klimato sąlygas, būtina aukšta šilumos ir garso izoliacija. Svarbios savybės – stabilumas, lengvumas, paprastas naudojimas“, – sako „GEALAN BALTIC“ atstovas. 

Taigi, išsamiau apie aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis didelius langus ir konstrukcijas mūsų klimato sąlygomis: 

  • Naujai statomam pastatui labai aktuali šilumos izoliacija. Dideli stiklai gali nulemti šilumos nuostolius, todėl būtina naudoti kokybiškus stiklo paketus.
  • Garso izoliacija: siekiant užtikrinti ramybę, komfortą, ypač miesto teritorijose, triukšmingose vietovėse, svarbu pasirinkti langus su gera garso izoliacija. 
  • Saugumas, stabilumas: „Gyventojai patalpų viduje turi jaustis saugūs ir nebijoti prieiti prie lango, nebijoti, kad vaikai atsirems į langą, ant jo nukris“, – sako G. Mastavičius. 
  • Klimato kaita ir saulės kontrolė: „Dideli langai vasaros mėnesiais gali lemti perkaitimą, todėl labai svarbu jau iš anksto apsvarstyti, kokiomis priemonėmis kontroliuosime karštį – tai gali būti žaliuzės, užuolaidos ar specialios plėvelės“, – teigia G. Mastavičius. 
GEALAN Stumdomos sistemos5

Balkonų ir terasų durys: galimybės ir sprendimai

Atverčiamos į vidų ir į šoną nustumiamos (PSK) durys

Jos yra lengvai varstomos, stiklo plotai – dideli, bendras gaminio ilgis galėtų būti iki 4 m, o varčios plotis apribojamas iki 1,5 m. Konstruojant šias duris, visuomet reikia įvertinti stiklo paketo svorį. Nuo to priklauso ir užraktų parinkimas, kaip produktas funkcionuos objekte. „Labai dažnai į tokias duris yra sudedami patys elementariausi, paprasčiausi užraktai, kurie tikrai dažnai sulūžta“, – vieną iš dažniausių klaidų įvardija „GEALAN BALTIC“ atstovas.

Dalimis sulankstomos („armonikos“ tipo, arba FST) durys

Šių durų konstrukcija – pakankamai patogi, maksimalūs gabaritai – iki 4 metrų pločio ir iki 2,5 m aukščio:  „Gaminys yra suskirstytas į tam tikrus elementus – varčias, kurios susilanksto ir gali būti sustumiamos į vieną ar kitą pusę. Šios durys – labai patogios, galime atidaryti ir dideles erdves, tačiau joms reikia daugiau vietos. Tai reikia turėti omenyje planuojant interjerą, parenkant baldus“, – teigia stumdomųjų sistemų žinovas. 

GEALAN Stumdomos sistemos7

Pakeliamos-nustumiamos (HST) durys

Ribą tarp vidaus ir lauko padeda eliminuoti ir į vieną pusę nustumiamos varčios – taip patalpa visiškai atveriama. Maksimalus jų ilgis – iki 6,5 m, plotis – iki 2,7 m. Durys itin lengvai varstomos, puikiai izoliuoja šilumą, o slenkstis yra paslepiamas grindyse – galime turėti įėjimą be jokių barjerų, pati konstrukcija – lengva bei elegantiška, gali būti pritaikomi įvairūs atvėrimo būdai. 

„Reikia turėti omenyje, kad ypač dideliems gaminiams įtakos turi vėjo apkrovos. Nuo to, kokios vėjo apkrovos vyraus toje vietovėje, ir reikėtų rinktis optimalų stumdomųjų durų variantą. Jei apkrovos nedidelės, varčios gali būti dalijamos po 3 metrus. O jei, pavyzdžiui, pastatą statysime atviroje jūrinėje vietovėje, gali kilti sandarumo iššūkių. 

GEALAN Stumdomos sistemos6

GEALAN SMOOVIO® stumdomosios konstrukcijos 

Tai naujausias produktas stumdomųjų konstrukcijų kategorijoje. Sandarios, lengvai valdomos konstrukcijos sklandžiai slysta, taupo vietą, saugo nuo vėjo, lietaus, triukšmo, pasižymi diskretišku dizainu. Maksimalus galimas rėmo ilgis – iki 4 m, aukštis – iki 2,4 m, o varčios svoris – iki 200 kg. GEALAN SMOOVIO® produktas galėtų būti pritaikomas gaminant ir stumdomuosius langus: „Tai buvo tam tikra spraga: dažnai gyvenamosiose patalpose, valgomojo, virtuvės zonose ties stalviršiu buvo norima tiesiog atidaryti langą į kiemą, kad nereikėtų apsiriboti kažkokiais baldų išdėstymais, kad nebūtų reikalinga papildoma erdvė varstomajai daliai. Sistema puikiai tinka ir naujai statomiems, ir renovuojamiems pastatams“, – apie patenkintus klientų lūkesčius pasakoja G. Mastavičius. 

GEALAN Stumdomos sistemos8

Kaip išvengti kertinių klaidų renkantis terasines duris?

„GEALAN BALTIC“ atstovas teigia, kad kuo anksčiau projektuose pradedama bendradarbiauti su terasų durų, slankiųjų sistemų ir kt. gamintojais bei projektuotojais, tuo greičiau ir efektyviau surandami optimalūs sprendimai. 

„GEALAN BALTIC“ atstovai architektams, vystytojams ar net ir statybų vykdytojams pataria konsultuotis, kuri konstrukcija kiekvienu atveju tiktų labiausiai, pasitarti, kokius konkrečiai produktus rinktis, paprašyti paruošti techninę dokumentaciją – brėžinius, mazgus, specifikacijas. Visa ši informacija būtina siekiant užtikrinti tikslią ir kokybišką produktų gamybą, montavimą bei eksploataciją, padeda išvengti klaidų, garantuoja, kad visi projekto etapai vyks sklandžiai.  

GEALAN visiems norintiesiems suteikia galimybę naudotis planavimo programa, kurioje galima modeliuoti PVC langus, analizuoti sprendimus, tikrinti jų atitiktį techniniams reikalavimams ir kt.  

Įmonės „GEALAN BALTIC“, kurios specializacija – PVC langų, durų ir profilių gamyba, sėkmę lėmė aukštos kokybės produktai, inovatyvūs sprendimai, tvirti santykiai su klientais. Netoli Vilniaus esanti gamykla – vienintelė Pabaltijo regione, gaminanti PVC profilius. 

GEALAN LOGO 2018

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video