Top Baneris

Renginys architektams bei interjero dizaineriams – „Catch up SkechUp 2020“

2020 rugsėjo 4 d.
5f51f506a4a7c 1
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Artėjant didžiausiam metų projektavimo technologijų renginiui Baltijos šalyse „Catch up SkechUp 2020“, organizatoriai dalijasi įžvalgomis – kokios interjero dizaino tendencijos šiais metais tapo populiariausiomis įsirengiant ar atsinaujinant savo būstus.

Organizatoriaus „GeoNovus“ atstovė Paulina Lisevičiūtė džiaugiasi, kad šiųmetiniai interjero dizainerių projektai žengia tolygiai su pasaulinėmis tendencijomis, pristatytomis didžiausiose šių metų interjero dizaino parodose.

Atsigręžiama į praėjusį šimtmetį

P. Lisevičiūtė pasakoja, kad pastarųjų metų pastelinius ir smėlio atspalvius 2020-ieji pakeitė sodriomis spalvomis. Interjeruose pradeda rastis itin ryškios spalvos, tokios kaip mėlyna,  smaragdo tirštumo žalia, raudona ir, be abejo, geltona, taip pat ne mažiau ryškios oranžinė bei vyšninė spalvos. Lemiamą reikšmę tokiai spalvų dermei turėjo atgimstanti bauhauzo modernizmo srovės estetika, kurią naujam gyvenimui prikėlė 2019 metais minėtas 100 metų jubiliejus. Bauhauzo stilius labiausiai pastebimas geometriniuose balduose.

XX amžiaus modernios stilistikos atgimimas į interjerus atnešė aptakias linijas bei organiškas ir geometrines formas. Stilius išsiskiria kontrastingų medžiagų pasirinkimu – derinama mediena, metalas, stiklas, vinilas, fanera.

Apžvelgdama metus, P. Lisevičiūtė pastebėjo, kad esminių lūžių tendencijose nėra, stebimas tik nuosaikus praėjusių laikotarpių tęstinumas. Naujausios tendencijos šiais metais pasireiškia smulkmenose, detalėse, naujuose atspalviuose ar dekoro elementuose. Daugelis įkvėpimo dairosi į dizaino aukso amžių – 1930–1970 metus. Įkvėpti geriausių praeito amžiaus kūrinių, gamintojai juos jungia su šiuolaikinėmis apdirbimo technologijomis ir pristato naujomis formomis. „3D modeliavimo programinės įrangos „Trimble SketchUp“ duomenų bazėje galima rasti plačiausią pasirinkimą – ir interjero elementų iš naujausių, ir iš ilgaamžių kolekcijų, todėl tiek profesionalai, tiek norintys pasisemti idėjų savo namų atnaujinimui, čia ras sau tinkamų idėjų“, – pasakojo architektė P. Lisevičiūtė.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:


5f51f506a9716

Dėmesys tvariam gyvenimui

Visi gamybos procesai prasideda nuo projekto, bet kokio daikto kūrimas – nuo dizaino, todėl  ypač svarbus vaidmuo tenka projektuotojams, architektams, dizaineriams. Būtent jie kuria sprendimus, formas ir rekomendacijas medžiagiškumui. Dabar, kaip niekada anksčiau, iš jų tikimasi tvarių, atsakingų ir gamtai draugiškų sprendimų, į interjerus integruojant ilgaamžes, mažo neigiamo poveikio aplinkai, atsinaujinančias žaliavas.

Natūralios, minimaliai apdirbtos medžiagos pasitelkiamos išlaikant prigimtines jų savybes. Žemės spalvos interjeruose atskleidžiamos per vilnos ar lino medžiagiškumą. Taip pat eksperimentuojama su tekstile, gauta panaudojant botanines medžiagas – džiutą, pušies žievę, todėl šiais metais atrandamas gilus žalsvas atspalvis, kaip užuomina į dumblius, jūros organizmus.

„3D programa „Trimble SkechUp“ – bene populiariausia ir plačiausias galimybes turinti visame pasaulyje, ja galima projektuoti nuo interjero detalių iki miestų. Idėja organizuoti konferenciją kilo siekiant suburti projektuotojų bendruomenę bei kartu plėsti žinių, patirties ir idėjų bagažą. Kiekvienais metais ši programinė įranga sparčiai vystosi, todėl atnaujinti žinias tampa būtinybe“, – pasakojo „GeoNovus“ atstovė.

Šiais metais renginyje pagrindinis dėmesys bus skiriamas architektams bei interjero dizaineriams. Savo projektus ir 3D modeliavimo pavyzdžius pristatys žinomi projektuotojai ir kūrėjai. Konferencija „Catch up SketchUp“ nuotoliniu būdu vyks š. m. rugsėjo 10–11 dienomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video