Top Baneris

Renginyje „Open House Vilnius“ – 20 naujų objektų

2017 kovo 24 d.
Norbert Tukaj nuotr.
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarsi norėdami vidun įsileisti gaivaus pavasario oro, festivalio „Open House Vilnius“ metu duris atvers daugybė svetingų sostinės pastatų. Vis besiplečiantis renginys balandžio mėnesį vėl kvies atrasti ir patyrinėti net 50 įvairių stilių ir laikotarpių sostinės architektūros objektų, kurie įprastai yra neprieinami arba sunkiai prieinami plačiajai visuomenei.

Į festivalio programą įtraukti pastatai atverdami savo duri suteiks galimybę ne tik susipažinti su tuo, kas slepiasi už storų mūro sienų ir eiliniam praeiviui nėra matoma, bet ir kartu su ekskursijų gidais-savanoriais ar architektais įsigilinti į pastatų daugialypiškumą, jų vaidmenį mieste ir visuomenėje bei pačią architektūrą, kaip reiškinį.

Viena „Open House Vilnius“ organizatorių Vita Soltonaitė sako, kad per festivalyje vykstantį artimesnį žmogaus ir pastato dialogą norisi paskatinti lankytojus į architektūrą žvelgti ne tik kaip į estetiškus, fizinius objektus, bet suvokti architektūros kompleksiškumą, pažinti jos šaknis ir atsiradimo priežastis.

„Open House Vilnius“ šįmet pristatys net 20 naujų, renginyje dar nematytų, pastatų. Festivalio lankytojai pirmą kartą turės galimybę artimiau susipažinti ir iš vidaus pamatyti LR Sveikatos ministeriją, Kairėnų botanikos sodo laboratoriją, verslo centrą „Baltic Hearts“, Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų ir naująjį biurų pastatą „Quadrum“.

Be šių naujienų, tradiciškai duris atvers P. Vileišio rūmuose įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“, Vilniaus miesto santuokų rūmai, biurų pastatas „Victoria“ ir verslo centras „Pirklių klubas“.

Artimiau susipažinti su mus supančia architektūra „Open House Vilnius“ šįmet kvies balandžio 22–23 dienomis.

Pirmą kartą atviros architektūros festivalis „Open House“ buvo surengtas 1992 metais Londone. Dėl unikalios ir visuomenei patrauklios savo idėjos renginys sparčiai išplito po visą pasaulį, o dabar įvairiausių statinių durys kartą per metus atveriamos daugiau nei 30–yje didžiųjų pasaulio miestų, tokių kaip Barselona, Helsinkis, Roma, Niujorkas. Jau trečius metus Vilniuje vykstantis festivalis – vienintelis tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

Renginį organizuoja VšĮ „Architektūros fondas“. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video