Top Baneris

Renginiuose – dėmesys jūriniam paveldui

2016 rugpjūčio 11 d.
Klaipėdos švyturys (Vidmanto Matučio nuotr.)
Klaipėdos švyturys (Vidmanto Matučio nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama jūriniam paveldui – švyturiams, juolab kad jų, palyginti su kitomis Baltijos jūros šalimis, turime mažiausiai. Šiemet planuojami trys renginiai, skirti populiarinti Lietuvos švyturius ir istorijos bei jūrinio paveldo aktualijų pristatymui.

Rugpjūčio 20 dieną farologas Aidas Jurkštas kartu su Lietuvos saugios laivybos administracija jau ketvirtus metus kvies Nidos švyturyje paminėti Tarptautinę švyturių dieną. Į nemokamą renginį kviečiami visi norintieji. Ta pačią dieną iš anksto registruotiems lankytojams bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos švyturį.

Rugsėjo 24-ąją organizuojamas „Švyturių ralis“. Jo startas ir finišas planuojamas prie Klaipėdos švyturio. Ralio metu bus lankomi Lietuvos ir Latvijos švyturiai, vyks įvairūs jūrinės kultūros puoselėjimo renginiai.

Ypatingas renginys, susijęs su Klaipėdos švyturio jubiliejumi, vyks rugsėjo 29-ąją. Lietuvos jūrų muziejus kartu su Lietuvos saugios laivybos administracija ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tądien organizuoja tarptautinę konferenciją „Klaipėdos švyturiui-220 metų“.

Pagal KPD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video