Top Baneris

Rengiamasi skelbti konkursą Lietuvos paviljonui parodoje „EXPO 2017“ projektuoti

2016 birželio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Aplinkos ministerijoje bus pasirašyta Lietuvos ir pasaulinės parodos „EXPO 2017“ organizatorių sutartis. Ja mūsų šalis oficialiai patvirtins, kad dalyvaus Kazachstano sostinėje Astanoje vyksiančioje parodoje. Sutartį pasirašys „EXPO 2017“ komisaras, Kazachstano užsienio reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Rapilas Zhoshibayevas ir Lietuvos ekspozicijos komisaras, Aplinkos ministerijos Parodų organizavimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas.

„EXPO 2017“ organizatoriai Lietuvos paviljonui įsirengti iki šių metų pabaigos neatlygintinai suteiks daugiau kaip 530 kvadratinių metrų ploto erdvę Astanoje baigiamo statyti „EXPO 2017“ komplekso Europos sektoriuje. Mūsų šalies ekspozicija įsikurs šalia Jungtinės Karalystės, Italijos ir Vengrijos paviljonų. Iškart po sutarties pasirašymo Aplinkos ministerija skelbs Lietuvos paviljono projekto konkursą.

Paroda „EXPO 2017“ Astanoje prasidės lygiai po metų – 2017-ųjų birželio 10 dieną – ir vyks tris mėnesius. Jos pagrindinė tema – ateities energija. Tikimasi, kad „EXPO 2017“ dalyvaus per šimtą valstybių ir keliolika tarptautinių organizacijų (EBPO, UNESCO, Pasaulio bankas, OPEC, IRENA ir kt.). Nutarimą apie Lietuvos dalyvavimą šioje parodoje Vyriausybė priėmė praėjusią vasarą.

Analogišką sutartį „EXPO 2017“ komisaras R. Zhoshibayevas šią savaitę jau pasirašė su Vokietija, mėnesio pradžioje – su Izraeliu, kiek anksčiau – su Šveicarija, Jungtine Karalyste ir Monaku. Iki šios dienos jau 89 valstybės ir 15 tarptautinių organizacijų oficialiai patvirtino, kad dalyvaus parodoje.

Šiandien, likus metams iki „EXPO 2017“ atidarymo, pradedami internetu pardavinėti bilietai į šią parodą. Iš pradžių taikomos didžiausios nuolaidos vėliau mažės, bet žmonės su negalia, karo veteranai, našlaičiai ir vaikai iki 6 metų į parodą bus įleidžiami nemokamai. Per tris parodos mėnesius laukiama ne mažiau kaip 2 milijonų lankytojų.

„EXPO 2017“ bus dvyliktoji pasaulinė paroda, kurioje dalyvaus Lietuva. Pirmą kartą pasaulinėje parodoje Paryžiuje 1900 m. mūsų šalis dalyvavo neoficialiai. Aplinkos ministerijai „EXPO 2017“ bus septintoji pasaulinė paroda, kurioje ji organizuoja mūsų šalies pristatymą.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video