Top Baneris

Rengiama tarpdisciplininė mokslinė konferencija

2014 rugsėjo 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų ir teorijos katedra bei Lietuvos architektų sąjunga kviečia į tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“, skirtą Pasaulinei architektūros dienai. 

Architektūros, teisės, menotyros sričių mokslininkų ir praktikų diskusija skiriama aptarti tam, kas slypi po dažnai architektų akcentuojama fraze „architektūros kokybė“. Ką turime omenyje sakydami „kokybė svarbiau už mažiausią kainą“? Kokiems aplinkos formavimo aspektams valstybė turėtų skirti didesnį dėmesį reguliuodama teritorijų planavimo ir statybos procesus? Ką turėtume suprasti kaip viešąjį interesą architektūros srityje ir jį ginti? Kokios konkrečiai kokybės architektai tikisi vieni iš kitų, o visuomenė – iš architektų?

Neabejotina, kad profesionalus architektas visa tai jaučia ir gali įgyvendinti. Tačiau kūrybos procese tenka laviruoti tarp aibės skirtingų, neretai priešiškų interesų, ir čia vien architekto valios, neturint veiksmingų įrankių ir valstybės palaikymo, dažnai neužtenka. Apibrėžti architektūros kokybės kriterijai ir jų užtikrinimui skirtos priemonės padėtų siekti visuomenei svarbių tikslų, tačiau ar galima (įmanoma) minėtą profesionalo vidinį pojūtį išreikšti žodžiais? Ar egzistuoja universalūs, dabarties visuomenės interesus atspindintys kriterijai, kuriuos būtų galima pripažinti imperatyviais, privalomais visiems statiniams ar konkrečiai apibrėžtoms jų grupėms? O gal egzistuoja kitos, labiau efektyvios architektūros kokybės užtikrinimo priemonės, nereikalaujančios šių kriterijų apibrėžimo?
Keliamus klausimus ketinama atskleisti diskutuojant šiose temų grupėse:

  • Architektūros kokybės kriterijų apibrėžimo poreikis, galimybės ir rizikos
  • Architektūros kokybės bendroji samprata
  • Architektūros kokybės kriterijų turinio problematika
  • Architektūros kokybės samprata paveldo srityje
  • Architektūros kokybės samprata aplinkos planavimo srityje
  • Bendras požiūris į architektūros kokybės kriterijų visumą

Pranešimus konferencijoje skaitys Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos universiteto, Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos architektų sąjungos, Kauno miesto savivaldybės atstovai bei savarankiški tyrėjai ir praktikai. Konferencijoje, be pranešimų aktualiomis temomis, numatomos diskusijos įtraukiant klausytojus. Pranešimus ir diskusijas planuojama apibendrinti konferencijos rezoliucijos priėmimu.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas. Konferencija vyks 2014 metų spalio 6-7 dienomis Kalvarijų g. 1, Vilniuje. 

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video