Top Baneris

Rekonstruotame Florencijos oro uoste ant stogo augins vynuoges

2024 kovo 29 d.
rafael vinoly architects
„Rafael Viñoly Architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Atnaujinamame Florencijos Amerigo Vespucci oro uoste gali iškilti neįprastas objektas ant stogo – 7,7 hektarų ploto vynuogynas. Pasak projektą planuojančios architektų įmonės „Rafael Viñoly Architects“, atnaujinta oro uosto struktūra bus „naujas orientyras tvariai miesto ateičiai“, o kaip duoklė regiono vyno gamybos paveldui, ant jos stogo augs vynuogynas.

florencijos oro uostas
„Rafael Viñoly Architects“ vizualizacija

JAV architektų ir dizainerių studija „Rafael Viñoly Architects“ pristatė tarptautinio terminalo pertvarkymo planus, įskaitant vynuogynus ant stogo, kurie padės atskleisti Florencijos, kaip Toskanos sostinės, vyndarystės tradiciją. Tai bus pirmasis oro uoste esantis vynuogynas Europoje. Tikėtina, kad didžioji dalis vyno gamybos bus vykdoma įmonės viduje. „Vynas bus gaminamas ir brandinamas specializuotuose rūsiuose po terminalo stogu“, – aiškina „Rafael Viñoly Architects“ atstovai. Jie ramina būgštaujančius dėl vyno kokybės: artimiausias orlaivis bus 500 metrų nuo pastato, todėl nekenks derliui.

Nors detalės dar miglotos, architektai teigia, kad būsimas terminalas bus 50 000 kv. metrų, jį papildys didžiulis šlaitinis stogas su stoglangiais ir maždaug 38 eilės vynmedžių. Augalai ne tik puoš aplinką, bet ir apšiltins pastatą. Be stilingo nuolydžio dizaino, stogas suprojektuotas taip, kad būtų energiškai efektyvus. Geoterminė energija bus naudojama pastato reikmėms. Pavyzdžiui, žiemą apšildyti terminalo vidų bus galima paėmus šilumą iš žemės.

firenze
„Rafael Viñoly Architects“ vizualizacija

Architektai siekia ne tik tvarių ir efektyvių sprendimų, bet ir modernizuoti infrastruktūrą. Po vynuogynais terminalo projekte bus suformuota didelė aikštė, kuri, pasak architektų, padės supaprastinti keleivių judėjimą. Planuose taip pat numatyta, kad esamas kilimo ir tūpimo takas pasisuks 90 laipsnių kampu, kad būtų geriau pritaikytas šiuolaikiniams orlaiviams.

„Rafael Viñoly Architects“ paskelbė, kad statybos vyks dviem etapais. Pirmą planuojama užbaigti 2026 m., antrojo reikės palaukti – jis turėtų būti baigtas tik 2035 m.

Pagal CNN ir „Europe News“ parengė Deimantė Bagdanavičienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video